Apple'ın 2500 liraya mouse satmasının izahı nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Magic mouse konusuna katilirim sacma bir urun. Ozellik olarak degil de ergonomik olarak vasat bile degil. Sarj portunun altinda olmasina girmiyorum bile. Ote yandan MacBook Pro alirsan epey yeterli porta sahipsin. Air aliyorsan da 300-500 TL'ye bir tane HUB alirsin cok problem degil. Air'ler cok ince oldugu icin bol keseden port koymak biraz zor. XPS 13 serilerinde de port azdir mesela.

Kullanılması oldukça pratik, telefon kullanırmışçasına mouse kullanıyorsun.

Aşırı konforlu olduğu söylenemez ama nasıl trackpad kullananlar touchpadlari yadırgıyorsa bu da öyle. Açıkçası 3 ay boyunca Magic Mouse kullandıktan sonra normal fareyi yardırgadım.

Şarj portunun altta olmasını da mantıklı buluyorum, nasıl telefonu şarjda kullanınca pil ömür düşüyorsa mouselerde de böyle. Adamlar da demiş şarjda kullanmasınlar uzun ömürlülük olsun. Büyük abdeste giderken şarja takıver elinde kalmaz mouse.

Klasik Apple gömme seansı başlamış. Valaha kim ne kadar kullandı tartışılır ancak iMac kullandığım sürede Magic Mouse'de Keyboard'da kullandım ve ikisinden de oldukça memnun olarak bıraktım.

Bu tarz başlıklar her ne kadar soru içerikli gözükse de, günün sonunda sevmeyenlerin toplanıp tepki gösterebilmesi için açılmış oluyor :) Apple lehine sarf edilen herhangi bir fikrin kabul görebileceğini sanmıyorum o yüzden.
Öyle bir niyetim yoktu açıkçası. Apple M1 itibariyle harika işlemciler geliştirmeye başladı. Hoparlörleri de rakipsiz. Ama işte ekosistemi çok toksik maalesef.

Aşırı konforlu olduğu söylenemez ama nasıl trackpad kullananlar touchpadlari yadırgıyorsa bu da öyle. Açıkçası 3 ay boyunca Magic Mouse kullandıktan sonra normal fareyi yardırgadım.

Şarj portunun altta olmasını da mantıklı buluyorum, nasıl telefonu şarjda kullanınca pil ömür düşüyorsa mouselerde de böyle. Adamlar da demiş şarjda kullanmasınlar uzun ömürlülük olsun. Büyük abdeste giderken şarja takıver elinde kalmaz mouse.

Apple ürünlerini kullanmadan yorum yapmamak gerekiyor ya o trackpadin verdiği hazzı anlatamazsın mesela kullanmayan birine. Başka hiçbir marka yaklaşamıyor bile Apple'a trackpad konusunda.

Kablolu kullanım seçeneği olabilirdi. Daha iyi ve ergonomik muadillerinde bu özgürlük var.

Apple ürünlerini kullanmadan yorum yapmamak gerekiyor ya o trackpadin verdiği hazzı anlatamazsın mesela kullanmayan birine. Başka hiçbir marka yaklaşamıyor bile Apple'a trackpad konusunda.
2016 model Asus notebook'umun touchpad'iyle trackpad ile yapılabilen her şeyi yapabiliyorum. 5 parmağa kadar desteği var hatta.

2016 model ASUS Notebook'umun touchpad'iyle trackpad ile yapılabilen her şeyi yapabiliyorum. 5 parmağa kadar desteği var hatta.

Mevzu yapabilmek değil yalnız. Rahatlık, kalite.

Kablolu kullanım seçeneği olabilirdi. Daha iyi ve ergonomik muadillerinde bu özgürlük var.

Kablolu kullanıma neden ihtiyaç duyasın ki Magic Mouse ile? Zaten bir kere doldurunca 1-1, 5 ay boyunca kafan rahat oluyor.

Zaten bu ürünlerin olayı kablodan arınabilmen. Batarya süresi de oldukça fazla kablolu kullanıma ihtiyaç duyacak bir şey yok.

Her büyük abdeste çıktığında şarja takıver zaten şarj bitme sorunu yaşamayacaksın.

Keza Magic Mouse ergonomi veya sensörüm iyi diye pazarlanan bir cihaz değil. Telefon kullanırmışçasına bilgisayarı kontrol etmene imkan tanıyor.

Ki Apple ille de bunu alacaksın demiyor git daha ergonomik ve daha iyi muadillerini al. Ki ben Magic Mouse muadili pek göremedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı