Apple’ın En Pahalı Telefonu iPhone X Tanıtıldı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

Yeni tasarım, OLED Super Retina ekran, Face ID ve daha fazlası iPhone X bünyesinde toplanmış. Apple’ın 12 Eylül’de ilk defa Steve Jobs tiyatrosunda gerçekleştirdiği etkinlikte pek çok yeni Apple ürünü tanıtıldı. Ancak aralarından şüphesiz en dikkat çekeni, Apple’ın bugüne kadarki en pahalı telefonu kabul edilen iPhone X oldu. Uzay grisi ve gümüş renk seçenekleri ile […]

Apple’ın En Pahalı Telefonu iPhone X Tanıtıldı Technopat

Daha fazlası...

Arkadaşlar 2 adet böbrek, 1 adet karaciğer(hiç sigara, alkol içilmedi), 1adet göz lensi, 1 adet dalak. İPhone X ile takas yapılır.

Fiyat İPhone X kadar. Pazarlık payı yoktur.

Ayrı ayrı satılmaz, ürünlerimiz çok kaliteli tertemizdir 3 yıl spor yapılmış hala da spora devam edilmektedir. Eğer çok ısrar edilirse akciğeri de veririm ancak fiyata bir MacBook Air eklenir.

Arkadaşlar 2 adet böbrek, 1 adet karaciğer(hiç sigara, alkol içilmedi), 1adet göz lensi, 1 adet dalak. İPhone X ile takas yapılır.

Fiyat İPhone X kadar. Pazarlık payı yoktur.

Ayrı ayrı satılmaz, ürünlerimiz çok kaliteli tertemizdir 3 yıl spor yapılmış hala da spora devam edilmektedir. Eğer çok ısrar edilirse akciğeri de veririm ancak fiyata bir MacBook Air eklenir.
Ağlanacak halimize gülüyoruz desenize. :LOL:

iPhone X tahmini satış fiyatları 5.500 TL olacağı söyleniyor. Yani olayları biraz abartmıyor muyuz? Şöyle bir şey var Apple her zaman aynı fiyatla veya 50 dolar farklar telefonlarını tanıtıyordu. (Bkz. 4-4s-5-5s-6-6s-7 ve hatta 8) Ancak X yani 10. Yıl özel çıkartmış olduğu telefonda biraz daha farklı bir politika uygulayarak yaklaşık 300 dolar gibi bir fark oluşturdu. Gelin bu telefonun nasıl 5.500 TL olduğuna bakalım. %18 KDV uygulanıyor ülkemizde bunun anlamı şu 5.500 TL'ye aldığınız telefonun aslında fiyatı 4.661 TL ve daha acısı 999 dolar olan bu telefonun ÖTV hariç fiyatı 3436,56 TL (999 Dolar x 3,44) Elbette bu parada kesinlikle az değil bugün yurtdışı fiyat standartlarında almış olsak bile bu para 2,5 asgari ücret demektir. Ama adamlar yapmış ve satacak. Bugün emin olun o ne kadar para diyen insanlar bile elinde 5.501 TL olsa gidip o telefonu alır. Bu ülkede Vertu bile satış sağlarken iPhone X Aralık ayında herkesin elinde olacaktır. Alacak insanlara hayırlı olsun. İyi forumlar.

iPhone X tahmini satış fiyatları 5.500 TL olacağı söyleniyor. Yani olayları biraz abartmıyor muyuz? Şöyle bir şey var Apple her zaman aynı fiyatla veya 50 dolar farklar telefonlarını tanıtıyordu. (Bkz. 4-4s-5-5s-6-6s-7 ve hatta 8) Ancak X yani 10. Yıl özel çıkartmış olduğu telefonda biraz daha farklı bir politika uygulayarak yaklaşık 300 dolar gibi bir fark oluşturdu. Gelin bu telefonun nasıl 5.500 TL olduğuna bakalım. %18 KDV uygulanıyor ülkemizde bunun anlamı şu 5.500 TL'ye aldığınız telefonun aslında fiyatı 4.661 TL ve daha acısı 999 dolar olan bu telefonun ÖTV hariç fiyatı 3436,56 TL (999 Dolar x 3,44) Elbette bu parada kesinlikle az değil bugün yurtdışı fiyat standartlarında almış olsak bile bu para 2,5 asgari ücret demektir. Ama adamlar yapmış ve satacak. Bugün emin olun o ne kadar para diyen insanlar bile elinde 5.501 TL olsa gidip o telefonu alır. Bu ülkede Vertu bile satış sağlarken iPhone X Aralık ayında herkesin elinde olacaktır. Alacak insanlara hayırlı olsun. İyi forumlar.
Abartmıyoruz.

Şimdi şunu söylemeye çalışıyorum

Buna para verecek insanlara acıyorum ama onlar kendilerine acımıyor. o_O

Acıyacağın bir durum bence yok. Neden mi? Ben Apple modellerinden herhangi birini kullanıyorum ve ben bu telefonu ilk aldığım sırada Apple çalışanları bile şaşkınlıkla izlemişti beni anlam vermediler çok pahalı şöyle böyle ama kullandığım telefon bana bir kez arıza yaşatmadı bir kez yüzümü kara çıkarmadı. Herkesin bir Apple kullanım sebebi vardır. Kimisi "Kroyum ama para bende" Kimisi "Ben en iyiyim ve en iyilerle çalışırım" demek için...

Çok da abartmaya gerek yok. Geçen sene Iphone 7 Plus'ın çıktığı fiyatla neredeyse aynı fiyattan çıkış yapacak. 5000TL'ye Note 8 alacağıma bunu tercih ederim. (Ama tabiki bir telefona bu kadar para vermem :X3:)

Bu vergiler ile 5500 TL civarı olmasını bekliyorum ve nerdeyse bu telefon için 2000 TL Türkiye'de vergi ödeme durumu olduğu için fiyatı bu.

• TRT %10
  • ÖTV %25
  • KDV %18

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı