Aprilia RS 125 nasıldır?

2 Zamanlı olanına bulaşılmaz. 4 Zamanlı modeli fena değildir ama muhtemelen son sahibi olursun.
Niye bulaşılmaz ki?
Kaza yapmayacaksan alınır. Parça bulabilceğini sanmıyorum bulsan da hem çok pahalıdır hem de ustasını bulmak zordur.
Parçalarının ucuz olduğunu ama ülkeye pek girmediğini duydum.
Sürekli motor yaptırmak dert değilse 2 zamanlısı çok zevklidir.
2 zamanlı olunca ne değişiyor ki onu anlamadım tam olarak. Ve niye sürekli motor yaptırmam gerekir?

Niye bulaşılmaz ki?

Parçalarının ucuz olduğunu ama ülkeye pek girmediğini duydum.

2 zamanlı olunca ne değişiyor ki onu anlamadım tam olarak. Ve niye sürekli motor yaptırmam gerekir?
Az olduğu için değerli zaten. Bunu bilen ustalar hem işçiliğe hem parçaya 2 3 katı fiyat çekiyor, ayrıca 4 zamanlı motor daha performanslı çalışıyor 2 zamanlı motorlar eski teknoloji.

Niye bulaşılmaz ki?
İki zamanlı motorlar yapısı gereği çok hızlı aşınır. İkinci elde alacağın motorun bakımları pahalı diye yapılmamışsa veya yarım yamalak masraftan kaçınılarak yapıldıysa motoru bitik haldedir. Düzgün hale getirmek için 10-20 Bin arası bir para harcarsın. 10 Bin km bindikten sonra tekrar kapsamlı bir bakım ister. Kullanıma bağlı olarak daha kısa sürebilir.

Az olduğu için değerli zaten. Bunu bilen ustalar hem işçiliğe hem parçaya 2 3 katı fiyat çekiyor, ayrıca 4 zamanlı motor daha performanslı çalışıyor 2 zamanlı motorlar eski teknoloji.
YZF veya CBR'ların 125CC motorları 4 silindir mi? Tam olarak bilmiyorum.
İki zamanlı motorlar yapısı gereği çok hızlı aşınır. İkinci elde alacağın motorun bakımları pahalı diye yapılmamışsa veya yarım yamalak masraftan kaçınılarak yapıldıysa motoru bitik haldedir. Düzgün hale getirmek için 10-20 Bin arası bir para harcarsın. 10 Bin km bindikten sonra tekrar kapsamlı bir bakım ister. Kullanıma bağlı olarak daha kısa sürebilir.
Peki sizce direk sıfırını almaya değer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı