APT-GET komutu ile APT komutunun farkı nedir?

iambmys9

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Case: Xigmatek Venom X | MBO: Asus TUF B450-PRO GAMING | CPU: AMD Ryzen™ 5 3600X , @ 3.8GHz | CPU Cooler: Stock | RAM: Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Sport LT Gray DDR4 @ 3000MHz | GPU: ASUS RADEON™ RX 5700XT 8GB GDDR6 @ 1905 MHz 256-bit | PSU: XIGMATEK X-POWER 650W 80+ | SSD: Kingston 480GB HyperX Fury 3D | M.2 SSD : 1 WD 240GB Sata Green M.2 SSD | Display: AOC Q3279VWFD8 |
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba "apt install" komutu ile "APT-GET install" komutunun farkı nedir acaba?

İki komut ile python-pip ve python-docker kurmayı denedim fakat bir sonuca ulaşamadım. Acaba iki komut arasında bir fark mı var diye düşündüm ama yokmuş. Glances denilen bir yazılım kurmaya çalışıyorum Windows'daki gibi sistem kullanımını görmek için fakat şu şekilde çıktı alıyorum:
Kod:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor    
Durum bilgisi okunuyor... Bitti  
Not, 'python-dev' yerine 'python-dev-is-python2' seçiliyor
E: python-pip paketi bulunamadı
E: python-docker paketi bulunamadı
Sonrasında bir bilgim yok ama eksik paketleri indireceğini düşündüğüm için sudo apt install python-pip komutunu kullanıyorum bu seferde böyle bir çıktı alıyorum:
Kod:
E: python-pip paketi bulunamadı
Aynı işlemi python-docker için deniyorum ve aynı çıktıyı alıyorum. Sorun nerede anlayamadım bu iki gerekli yazılımı indirmek için farklı bir yöntem mi denemem gerekiyor? Linux Mint kullanıyorum ve python kurulu.

sudo apt install python3-pip yazmalısınız.(Çünkü Python 3'ün PIP'ini kuracaksınız.) Diğerini bilmiyorum.
Sanırsam yüklü.
Kod:
python3-pip zaten en yeni sürümde (20.0.2-5ubuntu1.1).
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.

Sanırsam yüklü.
Kod:
python3-pip zaten en yeni sürümde (20.0.2-5ubuntu1.1).
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.
pip3 yazarak kullanabilirsiniz.

pip3 yazarak kullanabilirsiniz.
Evet dediğiniz şekilde kullanabiliyorum. O zaman yüklü olduğu halde neden paket bulunamadı hatası alıyorum? Yüklemeye çalıştığım yazılım hakkında bir sorun olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı