Aptal olduğumu düşünüyorum

Bu düşüncelerin hepsi ergenlik düşünceleri. Kendimden biliyorum, git bir hobi bul. Mesela basketbol olabilir ya da anime izlemek olabilir. Seni hayattan uzaklaştıran şeylerle meşgul ol. Büyüdükçe neden yaşadığını anlayacaksın.

Odaklanma problemim var ve diğer insanlardan 1-0 geri başlıyorum derslerde vb.
Bende odaklanma problemim olduğunu düşünüyordum fakat 2017'den beri ilgi duyduğum bilgisayar animatörlüğünü birkaç ay önce meslek olarak hedeflediğimden beri kendimi daha motive hissediyorum. Cidden bir hedefe veya amaca sahip olmak harika.
Kurtuluş İslam'dadır dostum.
Bu da önemli bir sebep. Hatta en önemlisi. :D

Bu düşüncelerin hepsi ergenlik düşünceleri. Kendimden biliyorum, git bir hobi bul. Mesela basketbol olabilir ya da anime izlemek olabilir. Seni hayattan uzaklaştıran şeylerle meşgul ol. Büyüdükçe neden yaşadığını anlayacaksın.
Anime izlemek? Cidden mi? Adam animeye bir başlasın varya hayattan iyice soğur. Anime ilerleyen zamanlarda adamı yer bitirir. İlk başta güzel gibi görünse de adamı bi içine çeker bir daha bırakmaz. Tamam hayattan uzaklaştıran şeylerle meşgul ol demişsiniz ama adamın sosyalleşmeye ihtiyacı var. Adam sosyalleşemiyor belli. Ama bir şekilde sosyalleşmek gerek. Bir insanı her türlü dertten kurtaran bi İslam'dadır, bir de sosyallikte. Yalnızlık yalnızca Allah'a mahsustur.

Anime izlemek? Cidden mi? Adam animeye bir başlasın varya hayattan iyice soğur. Anime ilerleyen zamanlarda adamı yer bitirir. İlk başta güzel gibi görünse de adamı bi içine çeker bir daha bırakmaz. Tamam hayattan uzaklaştıran şeylerle meşgul ol demişsiniz ama adamın sosyalleşmeye ihtiyacı var. Adam sosyalleşemiyor belli. Ama bir şekilde sosyalleşmek gerek. Bir insanı her türlü dertten kurtaran bi İslam'dadır, bir de sosyallikte. Yalnızlık yalnızca Allah'a mahsustur.
Hocam sosyallikte de bir yere kadar ama. Değil mi?

Dostum sana önerim kendini belli konularda test et, illaki bir konuda iyi çıkacaksın inan. Mesela teknolojik aletlerden iyi mi anlıyorsun, burada insanlara yardımcı olabilirsin veya yaşını belirtmemişsin ama okuyorsan bilgisayar ile ilgili bir bölüme git. Arkadaş edinmek önemli. Ama ortak noktan olan arkadaşlar bul. Bunu bulmanın en kolay yolu meslektaşlarını tanımaktır. İlla meslek değil. Bir hobi şeklinde başlayıp ilerledokten sonra küçük kazanclarla devam edebilirsin. Yaptığın işle ilgilenen çok kişi olacaktır, onlar ile ilgilen, sosyalleş, tatil yap, kendini eğlendir. Mesela ben iyi bir okul kazanırsam yazın tek başıma İzmir'e gidecem diye kendimi motive ediyorum. Sen de dediklerimi yap.
Hocam sosyallikte de bir yere kadar ama. Değil mi?
Ev arkadaşı falan olursa, yazın denize giderse çok iyi olur. Gerçekten insanı mutlu eden şeyler bunlar.

Dostum, erkenden son vermek falan duymayayım çıkar onları kafandan. İllaki bir yeteneğin vardır benim de pek bir başarım yok ama çabuk ezberleyebildiğimi, kısa süreler içerisinde güzel senaryolar yazmayı ve çizim yeteneğimin olduğunu keşfetmiştim.

Geri
Yukarı