APU destekli anakartlar nasıl anlaşılır?

Hamza29

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.

AMD 5600G işlemcim var. ASUS Prime A320M-K anakart aldım. Hdm ve VGA çıkışından görüntü gelmiyor. Anakartı yanlışmı seçtim? Ben işlemci de APU desteği anakartta görüntü çıkışı olduğu sürece çalışacağını düşünmüştüm desteklerinizi ve önerilerinizi rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı yanlış mı seçtim?

İşlemciye desteği yok. Normal görüntü gelmemesi. Standart olarak (özel yamalar hariç) en düşük B450 anakart almanız ve BIOS sürümünün de uyumlu olması lazım.

Onun dışında B450 üstü I/O portlarında görüntü çıkışı olan bir anakart almanız gerekli.

Merhaba.

AMD 5600G işlemcim var. ASUS Prime A320M-K anakart aldım. Hdm ve VGA çıkışından görüntü gelmiyor. Anakartı yanlışmı seçtim? Ben işlemci de APU desteği anakartta görüntü çıkışı olduğu sürece çalışacağını düşünmüştüm desteklerinizi ve önerilerinizi rica ediyorum.

Anakartın 5600G'ye desteği yok B450 anakartlardan almanız lazımdı.

Merhaba.

Anakartı iade edin.

Anakartın işlemci destek listesine bakabilirsiniz.

Bu anakart ne yazık ki 5600G desteklemiyor. Başka bir anakarta geçiş yapmanız lazım. Bütçe verirseniz önerebiliriz.

Arkadaşlar teşekkür ederim. satıcıya sormama rağmen destekler dedi iade edicem. 400TL civarında öneriniz var mı acaba?

B450M S2H'ın destek listesinde görünüyor 5600G.

İşlemciye desteği yok. Normal görüntü gelmemesi. Standart olarak (özel yamalar hariç) en düşük B450 anakart almanız ve BIOS sürümünün de uyumlu olması lazım.

Onun dışında B450 üstü I/O portlarında görüntü çıkışı olan bir anakart almanız gerekli.

I/O port açılımı nedir hocam. 400TL veya biraz üstüne uygun önerin varsa çok sevinirim.

Teşekkür ederim fiyatıda bütçeme göre sağolun.

I/O port açılımı nedir hocam?

Giriş/Çıkış portları demek (Input/Output)

Giriş: Ekipmandan bilgisayara olan veri aktarımı için kullanılan port çeşidi. Örnek: Mikrofon girişi.

Çıkış: Bilgisayardan ekipmana olan veri aktarımı için kullanılan port çeşidi. Örnek: Kulaklık çıkışı.

BIOS updatesi olmadan gelirse sıkıntı ama. M-K II almak bence daha mantıklı.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı