APU işlemci Önerisi

Jorin

Decapat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, yaşamış olduğum sürekli olan ekran kartı çip arızası durumundan dolayı çok sıkıldım. Malum ekran kartlarının fiyatlarında yükselmiş durumdadır. İkinci el ekran kartlarına bulaşmak istemiyorum. Sürekli çip arızası çok can sıkmaya başladı ve tamir edilip çip değişimi yapıldığı halde sorun kısa süre de olsa çözülüyor ama ne zaman bozulacağı belli olmuyor. 1500 TL gibi bir bütçem bulunmaktadır. İnternete baktığım da 1650 gibi ekran kartların 1500 TL gibi fiyalarda gördüm. Sıfır mı ikinci el mi bilmiyorum. APU işlemci almayı düşünüyorum. Bu konu hakkında öneriniz nedir? Yardımcı olursanız sevinirim. Oynadığım tek oyun Black Desert Online oyunudur.

Sistemim
Gigabyte B450M S2H
XPG Gammix D30 8 GB X2 16 GB 3200 MHz
Ryzen 1600 AF (Satıp APU işlemci düşünüyorum)
Sharkoon Gold Zero 80 Plus 750 Watt
Zalman N5 MF 6 Fan
Philips 272e1gaj 23 144 Hz

3400G olabilir. İhtiyacınızı karşılar. Gördüğüm kadarıyla ikinci ele sıcak bakmıyorsunuz. 3400G içinde Vega 11 barındırıyor. Çift kanal RAM ile RX 550'ye yakın performans verir.

3400G olabilir. İhtiyacınızı karşılar. Gördüğüm kadarıyla ikinci ele sıcak bakmıyorsunuz. 3400G içinde Vega 11 barındırıyor. Çift kanal RAM ile RX 550'ye yakın performans verir.

İkinci el ne kadar saglıklı olur bilmiyorum hocam APU işlemci için eğer alabilirsiniz derseniz düşünürüm sistemim için APU işlemci uygun mu sizce bir ekran kartı kadar olmasa da performans verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci için sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Dediğim gibi belirli bir seviyede verir. Vega 11 ise çift kanal RAM ile RX 550'ye yakın performans verir. 4300GE de düşünebilirsiniz.

İşlemci için sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Dediğim gibi belirli bir seviyede verir. Vega 11 ise çift kanal RAM ile RX 550'ye yakın performans verir. 4300GE de düşünebilirsiniz.
RX 580 ekran kartım var sanırım çip arızası verdi benim bulunduğum bölgede iyi bir ekran kartı ustası var sadece ekran kartı tamiri yapıyor sizce tamirini yaptırıyim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi varsa garantiye yolla, yoksa ve kullanmak istiyorsan el mahkum yaptıracaksın. Yapılırsa miningciye sat hatta daha güncel bir kart alırsın. 5K'dan satabilirsin bence kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı