APU işlemci ve harici ekran kartı darboğaz ?

xtarox10

Hectopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merbaha arkadaşlar hepinize iyi sosyaller, imzam da bulunan A10-7850K sistemime gtx 960 veya r9 285 alacağım(daha karar veremedim) fakat bu alacağım ekran kartları işlemciye darboğaz sorunu yaşatır mı ? Yaşatsa bile almaya değer mi ? Bu sorular kafamda dolaşıp duruyor. Birde bu darboğaz düşük grafik özellikli oyunlarda da yaşatır mı? Örneğin ben league of legends ve cs go gibi oyunlar oynuyorum. Gtx 960 league of legeds de full ayarlarda full hd'de 160-170 fps arası seyrediyordu, CS GO ise yine aynı ayarlar 200-230 arası dolaşıyordu. Benim sistemime gtx 960 taktığımda mesela bu FPS'lerle aynı değerler alır mıyım?

@Recep Baltaş @Ali Güngör @MF @BilgisayarKurdu

Son düzenleyen: Moderatör:
r9 285 ve gtx 960 dışında r9 280x ide düşüncelerinin arasına koyabilirsin güzel kart ama gtx 960 daha ileriye dönük bir kart ve darboğaz olmaz kartlarda

arkadaşlar bu ekran kartları işlemciye herhangi bir darboğaz yaşatır mı ? mesela oynadığım oyunlar şunlar;
  • league of legends
  • cs go
  • hitman
  • gta 5
  • bf4
Bu tarz oyunlar oynuyorum mesela ben gtx 960 veya r9 285 aldıgım zaman i5 4690 veya fx 8350'li bir sistemde o kartlarla kaç fps alıyorlar ise bende aşağı yukarı o fpsleri alabilir miyim? benim merak ettim konu bu.

Yanlış hatırlamıyorsam güç kaynağın +12v 360w veriyordu. GTX960 almanı öneririm. Darboğaz olmaz herkes söylemiş zaten.

O zaman karar sana kalıyor. GTX960 almanı öneririm. DX12 desteği düşük güç tüketimi , yazılım mimari gibi özellikleriyle önde ama performansı R9 285'den düşük.

O zaman karar sana kalıyor. GTX960 almanı öneririm. DX12 desteği düşük güç tüketimi , yazılım mimari gibi özellikleriyle önde ama performansı R9 285'den düşük.
Benim araştırdığım ve izledeğim videolara göre bazı oyunlarda r9 285 1-2 fps önde bazı oyunlarda gtx 960 1-2 fps önde ama bariz üstün diyecek kadar bir peformans farkı göremedim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı