APU sistem almak mantıklı mı?

Aga ben bir hata yapıp vakti zamanında APU aldım. Şimdi herkes "APU iyi bir kere" falan diyecek ama ben 6 yıldır APU kullanan biri olarak söyluyorum. Bak; pişman olursun, ömürleri kısa. Bir süre sonra eski performansının yarısına ulaşamıyorlar ve bugüne kadar çevremde APU kullanan hiç kimse memnun kalmadı. Ben genel stok ekran kartları ve APU'lar için konuşuyorum. Ryzen APU'yu bilemem ama A8 6410 beni kanser etti, öyle diyeyim. Yeniyken bile ömrümü çürüttü.

Kanka dediğin işlemci aşırı eski bir işlemci, şu an ben onu laptopum da kullanıyorum ve bilgisayar hala stabil, önceden kasmadan açıp şimdi kasan hiçbir oyun yok ve ayrıca laptopum 5-6 senelik zaten A8 6410'dan bir şey bekleyemezsin.

ben de r5 3400g 16gb dual channel ram düşünüyorum ama yaklaşık aynı fiyata r3 3100 rx 550 8gb ram sistem de var hangisi daha mantıklı?

Alınabilir Vega 11 kağıt üstünde 1050'den biraz kötü olsa da oyun konusunda GTX 750 Ti seviyesinde bir kart. İleride GTX 1660S'e kadar takılabilir. 1660S ve üstü darboğaz yapacaktır.

Yeni konu açmanız daha mantıklı olurdu. Sorunuza gelirsek RX 550 eski bir kart tavsiye etmiyorum. R5 3400G'li sistem alıp ileride ekran kartı takviyesi yaparsınız.

Ben de R5 3400G 16 GB Dual Channel RAM düşünüyorum ama yaklaşık aynı fiyata R3 3100 RX 550 8 GB RAM sistem de var hangisi daha mantıklı?

Yanlışsam düzeltin APU sistemler RAM ne kadar yüksekse belirli seviyede performans artışı gösteriyor. 8 GB RAM yerine 16 olsa dsha iyi olur.

Geri
Yukarı