APU sistem almak mantıklı mı?

3600 MHz DDR4 16 GB RAM ile çok daha az güç harcayarak evet.

3600 MHz RAM ile de GTX 780'e yaklaşamaz bile bırak yaklaşmayı uzaktan bakamaz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1050 Ti'den bile neredeyse 70 FPS yiyen bir APU'dan bahsediyoruz biliyorsunuz dur GTX 780,1050 Ti'dan daha güçlü bir ekran kartı.

3600 MHz RAM ile de GTX 780'e yaklaşamaz bile bırak yaklaşmayı uzaktan bakamaz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1050 Ti'den bile neredeyse 70 FPS yiyen bir APU'dan bahsediyoruz biliyorsunuz dur GTX 780,1050 Ti'dan daha güçlü bir ekran kartı.

Sadece ekran kartı ile olmuyor işlemci çöp. Ayrıca SSD yok.

İşlemci rahatlıkla ekran kartının %100 kullanmasını sağlıyor biliyorsunuzdur hikaye oyunlarında önemli olan ekran kartıdır.

Tam tersi hikayeli oyunlarda(Forza Horizon 4, RDR2) gibi oyunlar işlemciye yüklenmeye başladılar. Techbopat videosunda söylendiği gibi oyunlar çoklu çekirdeğe ve işlemcilere yüklenmeye başladılar. Bu arada PSU çöp haberiniz olsun. SSD yok bir de.

Tam tersi hikayeli oyunlarda(Forza Horizon 4, RDR2) gibi oyunlar işlemciye yüklenmeye başladılar. Techbopat videosunda söylendiği gibi oyunlar çoklu çekirdeğe ve işlemcilere yüklenmeye başladılar.

Öyle olsun fakat genede ekran kartı tüm gücünü verebiliyor ekran kartı kötü olduktan sonra isterse i9 11. gen olsun. Hem topladığımız sistem çöp SSD'si yok demişsiniz ben +70 FPS'yi SSD'ye tercih ederim ileride param olunca SSD alırım şu an bile GTX 780'in oynayamayacağı oyun yok.

Öyle olsun fakat genede ekran kartı tüm gücünü verebiliyor ekran kartı kötü olduktan sonra isterse i9 11. gen olsun. Hem topladığımız sistem çöp SSD'si yok demişsiniz ben +70 FPS'yi SSD'ye tercih ederim ileride param olunca SSD alırım şu an bile GTX 780'in oynayamayacağı oyun yok.

Çok güç harcar ve çok ısınır GTX 780. DDR3 sistem toplanmaz ayrıca bu zamanda. Önü ful kapalı. DDR5 by yıl içinde çıkacak. DDR3, DDR2 gibi olacak alıcısı pek bulunmayacak. Elinde kalır sistem. Ayrıca 8 GB RAM şu an bile yeterli gelmiyor. Ayrıca sisteminize çöp demedim.

Çok güç harcar ve çok ısınır GTX 780. DDR3 sistem toplanmaz ayrıca bu zamanda. Önü ful kapalı. DDR5 by yıl içinde çıkacak. DDR3, DDR2 gibi olacak alıcısı pek bulunmayacak. Elinde kalır sistem. Ayrıca 8 GB RAM şu an bile yeterli gelmiyor. Ayrıca sisteminize çöp demedim.

Gücü harcasın Power'imiz C4 değil ısınma konusunda 80 derece ve üstü sorun teşkil etmeye başlar GTX 780 genel olarak 70 derecelerde geziyor.
DDR4 40 FPS veren sistem mi DDR3 100 FPS veren sistem mi? Hem paramız 60 TL gibi artıyor demiştim 2 GB DDR3 RAM daha alınca sorun çıkartacak bir oyun neredeyse kalmaz.

Gücü harcasın Power'imiz C4 değil ısınma konusunda 80 derece ve üstü sorun teşkil etmeye başlar GTX 780 genel olarak 70 derecelerde geziyor.
DDR4 40 FPS veren sistem mi DDR3 100 FPS veren sistem mi? Hem paramız 60 TL gibi artıyor demiştim 2 GB DDR3 RAM daha alınca sorun çıkartacak bir oyun neredeyse kalmaz.

Ömrü çok kısa. Power C4 değil ama ünitesi ve korumaları rezil. GT 780 70 derecelerde seyreden model çok bulunmaz çok eski bir mimariye sahip. 2 GB RAM ile günü kurtarırsınız. O sistem geliştirmeye kapalı. Satmak istesen ileride hurdadan gider DDR3.

Yeni konular

Geri
Yukarı