APU Sistem önerisi

Melil

Femtopat
Daha fazla  
İlk önce cevaplayan herkese teşekkürler ben 4K ya APU da olabilir. Sonradan ekran karti takarım bir sistem ariyorum. Oyun amaclı monitör bu paraya dahil degil. Önerilerinizi bekliyorum.

R5 3400G+B450 S2H+2x8 Dual Channel Crucial Ballistix 3200MHz + Patriot burst/samsung 870 evo/seagate Barracuda 120 SSD + kasa PSU sana kalmış.

2 tane RAM
Sadece anakartı B450 yaparsanız bu sistem tamamdır. Tercihe göre kasa da değiştirilebilir. Başka bir arkadaşa önermiştim 4000' bütçeden daha iyi kasa alınır.

R5 2400G APU sistem kullanıyorum. Sorun varsa alayım.

2400G düşük kalmazmi.
Kanka tam toplıuyordum elektrik gitti :D

Canın sağ olsun.
Sadece anakartı B450 yaparsanız bu sistem tamamdır. Tercihe göre kasa da değiştirilebilir. Başka bir arkadaşa önermiştim 4000' bütçeden daha iyi kasa alınır.

Değerlendireceğim yalnız RAM'i biraz sıkıntılı olmus.

2400G düşük kalmazmi.

Canın sağ olsun.

Arkadaşın dediğinin işlemcisi çok iyi sadece Patriot RAM'ler çok iyi değil diye duymuştum eski bir konumda ve dediği anakartı alırsanız daha iyi olur ilerdede ekran kartı alıp 2 tane 8 GB'lik RAM alırsınız.

RAM'i en kısa sürede 16 yapsın. Şu haliyle 4100TL falan tutuyor.

2400G düşük kalmazmi.

Canın sağ olsun.

XPG D30 kullanıyorum ama direkt başka bir mesajımdan alıntı yaptığım için RAM'leri değiştirmeyi unutmuşum. 50 TL daha eklendiği zaman RAM'lerdeki problem de ortadan kalkar. Zaten B450 yapsak bile 150 TL gibi bir bütçe artıyor kasa değişikliğine de gidebilir.
Kasa olarak ayrıyeten şu tercih de yapılabilir. Bütçeyi aşmaz.

Geri
Yukarı