APU sistem Toplama (1850-2200 TL)

Ömür

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Laptop almaya karar vermiştim ama oyun için hem düşük bütçeli bulamadığımdan bulduklarımın da performans olarak masaüstünün yerini tutmayacağından masa üstü ve mini pc toplamaya karar verdim. Bunun için de
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PC toplama rehberlerini izleyerek hem bütçeme uygun hemde mini olacak şekilde şöyle bir sistem topladım.

1. İşlemci : AMD A10 7870K( AD787KXDJCBOX)(AD787KXDI44JC)
2. Anakart: MSI A68HM-E33 V2 Micro ATX
3. Bellek: Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 2400Mhz CL11 1.655V XMP
4. SSD: Kingston V300 120GB
5. HDD: Toshiba DT01ACA100 1TB 7200 RPM
6. İşlemci Fan: Akasa Venom Atto
7. Güç Kaynağı: Cooler Master Silent Pro 550W
8. Kasa: Cooler Master Elite 110

Alternatif Parçalar;
Anakart

-MSİ A88XI AC Mini ATX
Bellek
-GSKILL 8GB (2x4GB) Trident X DDR3 2400Mhz CL10 1.65V Dual Kit
SSD
-Kingston HyperX Savage 120 GB
İşlemci Fan
-Cooler Master Vortex Plus

Sormak istediğim sorularda şöyle;
1. Sistem toplama için yapmış olduğum listedeki parçarlarda işlemci anakart uyum sorunu ya da diğer parçaların birbirleri ile ilgili uyuşmazlık gibi bir sorun çıkar mı?
2. Oluşturduğum listedeki toplam maliyeti 1850 TL alternatif parçaları kullanırsam da 2200TL rakamlar aşağı yukarı oynayabilir kendi araştırmalarım sonucu ortaya cıkan fiyatlara göre yazdım.
3. Aradaki bu farkı verip alternatif parçaları mı kullanayıp yoksa bu şekilde kalması mı daha iyi, aradaki 350 TL fiyat farkını vermeye değer mi?
4. Alternatif parçaları seçim olarak yaptığımda yine ilk sorudaki gibi sistem uyuşmazlığı, anakart işlemci uyuşmazlığı, parçaların birbiri ile uyuşmama gibi durumu olur mu?
5. İkisi olasılığı da düşünerek bu iki sistem arasındaki performans farkını değerlerle söyleyecek olur ne kadar fark olur ikisi arasındaki fark?
Oldukça uzun bir yazı oldu kusuruma bakmayın yardımcı olursanız şimdiden sağolun. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Anakart, işlemci ve bellekler birbirleriyle uyumlu.

2- Alternatif parçalara vereceğin ekstra nakit, sana performans olrak geri dönüş sağlamaz.

4- Alternatif parçalarda uyum sorunu yok.

5- İkisi arasında oyunlarda performans farkı göremezsin.

2200 bütçen varsa eğer yeni nesil orta seviye oyun bilgisayarı toplanmalı bence içinde R7 GPU olan bir sistem alınmamalı diye düşünüyorum. + SSD ini de koy 2200 e gelir fiyat. ve APU dan çok daha performanslı olur.

Dosya Ekleri

• oneri5.png
    oneri5.png
    46,7 KB · Görüntüleme: 287
Ucuz haliyle, alternatif parçaların eklendiği hal arasındaki farkı ne kadar hissedersin bilmiyorum.Ama o fiyat farkına büyük bir ssd alıp daha rahat edebilirsin.

Merhaba arkadaşlar vermiş olduğunuz yanıtlar için çok sağolun,

1- Anakart, işlemci ve bellekler birbirleriyle uyumlu.

2- Alternatif parçalara vereceğin ekstra nakit, sana performans olrak geri dönüş sağlamaz.

4- Alternatif parçalarda uyum sorunu yok.

5- İkisi arasında oyunlarda performans farkı göremezsin.

Teşekkürler bilgi için

2200 bütçen varsa eğer yeni nesil orta seviye oyun bilgisayarı toplanmalı bence içinde R7 GPU olan bir sistem alınmamalı diye düşünüyorum. + SSD ini de koy 2200 e gelir fiyat. ve APU dan çok daha performanslı olur.

sistem tavsiyeniz için sağolun A10 7870K nın oyun performansları aslında beni memnun etti diyebilirim çünkü bu sistemle öyle aşırı bir oyun oynamayacağım oynayacağım oyunlar güncel oyunlar ama testlerdeki fps değerleri bana yeterli gibi en kötü ihtimalle bu şekilde 2 sene idare etsem 2 sene sonra yetmediği durumda da ekran kartı ekleyerek 1-2 sene daha götürse o zamana da daha iyi bir sistem toplaması yapabilirim diye düşündüm.
Ucuz haliyle, alternatif parçaların eklendiği hal arasındaki farkı ne kadar hissedersin bilmiyorum.Ama o fiyat farkına büyük bir ssd alıp daha rahat edebilirsin.

Tercihimi bu yönde yapacağım Kenan Ertemel arkadaşımızın dediği gibi pek performansa etkisi olmayacaksa SSD kapasitesini artıracağım.

İleride UPGRADE edeceğine şimdiden aynı fiyata bu sistemi topla 2 sene zorlanmana gerek kalmayacak ve daha da uzun götürecektir seni.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı