APU sistem toplama tavsiyesi

nuvola

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Şu anki sistemim şu.
RX 570 4 GB Armor Edition.
AMD 5 1600 işlemci.
8 GB 2133 MHz RAM.
B450M S2H anakart.
Sistemim beni idare ediyordu fakat Adobe After Effects, Premiere Pro gibi programlar öğrenince özellikle After Effects'de çok zorlandı.
Ben de ekran kartımı satıp güçlü bir APU sistem toplayabilir miyim diye merak ettim. Ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama Adobe programlarında GPU çok da lazım değil diye biliyorum. 32,24 veya 16 GB RAM'li güzel bir işlemcili APU sistem toplayabilir miyim? Oyun performansı çok yüksek olmasına gerek yok Valorant falan oynuyorum bazen 75-80 FPS falan yeterli olur. (istediğiniz soruyu sorabilirsiniz)

Merhabalar. Şu anki sistemim şu.
RX 570 4 GB Armor Edition.
AMD 5 1600 işlemci.
8 GB 2133 MHz RAM.
B450M S2H anakart.
Sistemim beni idare ediyordu fakat Adobe After Effects, Premiere Pro gibi programlar öğrenince özellikle After Effects'de çok zorlandı.
Ben de ekran kartımı satıp güçlü bir APU sistem toplayabilir miyim diye merak ettim. Ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama Adobe programlarında GPU çok da lazım değil diye biliyorum. 32,24 veya 16 GB RAM'li güzel bir işlemcili APU sistem toplayabilir miyim? Oyun performansı çok yüksek olmasına gerek yok Valorant falan oynuyorum bazen 75-80 FPS falan yeterli olur. (istediğiniz soruyu sorabilirsiniz)
Bütçe ?

APU sistem elindeki sistemden daha iyi olmaz en azından GPU tarafında.

Neden? Hızlıca render alabilmek için ve Adobe programlarını kaldırması için önemli olan işlemci ve RAM değil mi? Sebebini söylerseniz güzel olur :)
4000-5000 gibi bir bütçe yapacaksan hazır sistem al.

Bildiğiniz bir hazır sistem var mı? Rahatça Adobe programlarını kullanabileceğim?

Geri
Yukarı