APU Sistem Tavsiyesi

SercanAkgc

Hectopat
Merhaba. Yaklaşık 2 ay sonra sistem toplamayı düşünüyorum. Birden fazla sorum var. Ekran kartını daha sonra alacağım.
Ryzen 3 3200G
Gigabyte A320M 3200 MHz (OC)
Gskill 3000 MHz 8x2 GB Ram
Sandisk 240 GB 530mb-440mb SSD
1) Sisteme harddisk takmayı düşünmüyorum. Önce 240 GB SSD alıp daha sonra ekran kartını alırken ikinci bir 240 GB SSD'yi almayı düşünüyorum. Mantıklı mıdır yoksa tek seferde 500 GB SSD mi almalıyım?

2) Sistem genel itibariyle güncel oyunlarda 1080P çözünürlükte akıcı bir şekilde oynatır mı?

3) İlk başlarda APU'yu kullanacağım. Daha sonra RX 570 ekran kartı almayı düşünüyorum. İyi bir seçim mi? Başka önereceğiniz ekran kartı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yaklaşık 2 ay sonra sistem toplamayı düşünüyorum. Birden fazla sorum var. Ekran kartını daha sonra alacağım.
Ryzen 3 3200G
Gigabyte A320M 3200 MHz (OC)
Gskill 3000 MHz 8x2 GB Ram
Sandisk 240 GB 530mb-440mb SSD
1) Sisteme harddisk takmayı düşünmüyorum. Önce 240 GB SSD alıp daha sonra ekran kartını alırken ikinci bir 240 GB SSD'yi almayı düşünüyorum. Mantıklı mıdır yoksa tek seferde 500 GB SSD mi almalıyım?

2) Sistem genel itibariyle güncel oyunlarda 1080P çözünürlükte akıcı bir şekilde oynatır mı?

3) Ilk başlarda APU'yu kullanacağım. Daha sonra RX 570 ekran kartı almayı düşünüyorum. İyi bir seçim mi? Başka önereceğiniz ekran kartı var mı?

RDR2 gibi bir oyundan bahsediyorsan oynayamazsın.

1) Alabiliyorsan tek seferde 480 GB alabilirsin daha ucuza gelir.

2) Evet açması lazım. Cyberpunk 2077 gibi oyunlar hariç. Youtube üzerinden bakabilirsin.

3) Sonradan RX 570 gayet mantıklı. İşlemcini satıp R5 1600 AF ayarında bir işlemciyle güncellemen daha sağlıklı olucaktır.

Almışken A320M yerine B450M al geleceğe yönelik olsun ve hepsinden önemlisi 2 ay sonra ne olup biticeğini bilemeyiz. Yani bu konuyu o zaman açman en iyisi.

Apu işlemciler genelde zayıflar;
-Ryzen 3 3200G Güncel oyunlarda RX570'i beslemek için %70 - %90 Cpu kullanımı gerektirir.
-Darboğazı ucu ucuna yaşamamış olursun.
-Ekran kartı için bütçen şuan için yoksa , mantıklı denebilir.
-Ancak yakın zamanda ekran kartı için bütçe ayarlayabileceksen, biraz bekleyip apu olmayan işlemcilerle kombinasyon yapsan daha sağlıklı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı