APU sistem vs. işlemci + ekran kartı

f3turan

Hectopat
Yer
Street Ball
Daha fazla  
Arkadaşlar ben acayip kararsız kaldım. APU sistem ve ekran kartlı sistem arasında bir türlü karar veremiyorum. Şimdi şu şekilde anlatayım;
Eğer APU sistem toplarsam 16 GB RAM almam gerekecek. Yoksa oyunlarda akıcı bir performans göremem. Ayrıca APU sistem nereye kadar, APU sistem olacak.
İleri de illa ki bir ekran kartı eklemesi yapmak zorundayım. Başka bir seçenek olarak GT 1030 ya da RX560 + Ryzen 3 1200 AF ile bir sistem kurma fikri var aklımda.
İstediğim oyunları akıcı bir şekilde oynamak istiyorum. Oynayacağım oyunlar pek yüksek sistem isteyen oyunlar değil. Benim burada asıl istediğim uygun fiyata sahip olan ve istediğim oyunları oynatabilecek olması.
Oyunlar:
Valorant.
CS:GO.
GTA V.
Fortnite.

Arkadaşlar ben acayip kararsız kaldım. APU sistem ve ekran kartlı sistem arasında bir türlü karar veremiyorum. Şimdi şu şekilde anlatayım;
Eğer APU sistem toplarsam 16 GB RAM almam gerekecek. Yoksa oyunlarda akıcı bir performans göremem. Ayrıca APU sistem nereye kadar, APU sistem olacak.
İleri de illa ki bir ekran kartı eklemesi yapmak zorundayım. Başka bir seçenek olarak GT 1030 ya da RX560 + Ryzen 3 1200 AF ile bir sistem kurma fikri var aklımda.
İstediğim oyunları akıcı bir şekilde oynamak istiyorum. Oynayacağım oyunlar pek yüksek sistem isteyen oyunlar değil. Benim burada asıl istediğim uygun fiyata sahip olan ve istediğim oyunları oynatabilecek olması.
Oyunlar:
Valorant.
CS:GO.
GTA V.
Fortnite.

Butceniz ne kadar belki daha iyi tavsiye yapilabilir.

R3 3200g 'ni al rahatına bak diğer ikiliyi alırsan birini yükseltecek olursan diğerini de yükseltmek gerekecek. Direk apu al hatta bütçem varsan 3400g al.
3400G'nin satışı yok ya olsa gözüm kapalı alırım. :)
Butceniz ne kadar belki daha iyi tavsiye yapilabilir.
Şu şekilde ; belli bir bütçem yok. Para biriktiriyorum. Biriktikçe yeni parça alıyorum. O yüzden acayip kararsız kaldım. Ama ekran kartına max 900 verebilirim. Yani fiyatı en ucuz şekilde istediğim oyunları oynatsın yeter. :)

Ekran karti 2. el temiz bulabilirseniz 1600 AF RX 570 gibi bir sistem kurabilirsiniz. Biriktirdikçe aliyormuşsunuz yoksa Majesty 1270 [Yavuz Selim] | R3 1200 RX 570 4G 8GB DDR4 240GB SSD Gaming PC - incehesap.com bu sistem bu butcedeki en iyilerden tek tek toplayinca daha pahali oluyor.
İlk kez sistem topladığım için bu sistemdeki kasa içi parçaların hepsini sıfır alacağım. Evet farkındayım daha çok harcamış olacağım. Ama benim için en güvenlisi o. Sadece monitörü ikinci el alabilirim galiba.
Hocam RX 560 yerine az daha koyup RX 570 al bence. Aklında bir düşünce kalmaz ve Vega 8'i katlarsın.
RX 570'i besleyecek işlemciye birde en az 800 TL para vermem gerekiyor ama. Sadece ikisi 2k etti zaten. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı