APU sistemde görüntü gelmiyor

cevat br

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5500u \ 32 gb 3200mhz ram \ 1tb nvme ssd \ radeon vega 7
Meslek
Amele
APU sistem toplamıştım. i3 4160 işlemci Esonic H81 BTC king anakart 2 GB RAM var. Uzay montaj yapıp sehpaya koymuştum. Monitör yoktu TV'ye HDMI ile bağladım görüntü gelmedi. HDMI portunda sıkıntı vardır diye VGA ile bağladım olmadı. BIOS pilini çıkardım taktım olmadı. RAM'i diğer slota taktım olmadı. BIOS güncel onda sıkıntı yok, yeterli güc de alıyor fan dönüyor ama gelmiyor görüntü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam RAM(ler) statik elektrik toplamış olabilir. Slotlarından çıkararak altın uçlarını silgi ile silip fırça ile temizledikten sonra garanti olsun diye RAM slotlarına da fırça vurun. Ardından geri takın ve görüntünün geldiğini göreceksiniz.

Hocam RAM(ler) statik elektrik toplamış olabilir. Slotlarından çıkararak altın uçlarını silgi ile silip fırça ile temizledikten sonra garanti olsun diye RAM slotlarına da fırça vurun. Ardından geri takın ve görüntünün geldiğini göreceksiniz.
İlave ekleme de yapayım eğer dediklerim işe yaramaz ve tek kanal RAM kullanıyorsanız bozulmuş olma ihtimali de var.

Hocam görüntü kablosunu anakarta bağlıyorsunuz değil mi?

Evet.

Hocam dediğiniz yaptım ama olmadı büyük ihtimalle ram bozuk

İlave ekleme de yapayım eğer dediklerim işe yaramaz ve tek kanal RAM kullanıyorsanız bozulmuş olma ihtimali de var.

Son düzenleme:
Evet.

Hocam dediğiniz yaptım ama olmadı büyük ihtimalle RAM bozuk.

Elinizdeki belleği başka bilgisayarda denemek veya başka bilgisayardan uyumlu RAM çıkarıp kendi anakartınızda deneme gibi bir şansınız var mı? Sorunun bellekte mi yoksa RAM slotunda mı olduğunu anlamış oluruz.

Elinizdeki belleği başka bilgisayarda denemek veya başka bilgisayardan uyumlu RAM çıkarıp kendi anakartınızda deneme gibi bir şansınız var mı? Sorunun bellekte mi yoksa RAM slotunda mı olduğunu anlamış oluruz.

Anakart slotunda sıkıntı yok test ettirip almıştım RAM'i bilgisayarcıda deneyeceğim.

Geri
Yukarı