APU sisteme ekran kartı eklenince birlikte mi çalışırlar?

APU sistem toplayacağım, R5 3400G'li ve (2x8GB) 16 GB RAM'li bir sistem. Ben ileride buna ekran kartı ekleyeceğim ama buna ekran kartı eklersem APU'nun ekran kartı ne olacak ve işlemci ne olarak çalışacak? Yani ekran karti ile APU birleşecek mi yoksa sadece takacagim ekran karti mi çalışacak? Eger sadece takacagim ekran karti calisacaksa APU'nun ekran karti yedek olarak mi kalacak ve islemci nasil çalışacak? Yani örneğin R5 2400G normalde R5 1500X gücünde oluyor. APU'su var diye gücü düşüyor, benimki de örnek veriyorum R5 1600X gücünde calissa, ben ekran karti taktigimda 3400G olarak mi yoksa 1600X olarak mi çalışacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmaz, APU grafik birimi devre dışı kalır. İşlemci R5 3400 olarak çalışacak.

Monitörü Ekran Kartına bağlıcaksınız oyunları vs. Ekran kartı üstlenecek APU ise devre dışı.

Ryzen 2400G ile beraber RX570 4GB kullanıyorum. Ekran kartını taktığınızda dahili GPU iptal oluyor. Eğer ekran kartını çıkarırsanız işlemci dahili GPU'yu kullanıyor.
Mesela şuanda ekran kartım garanti de olduğu için dahili GPU'yu kullanıyorum. İlginç bir şekilde bu dahili GPU çok güçlü. R6'da 1080P Low ayarlarda 75 FPS alıyorum.
Ekran kartım takılı olduğunda monitörü ekran kartına DP kablosuyla, ekran kartım takılı olmadığında monitörü HDMI kablosuyla anakarta bağlıyorum.

Geri
Yukarı