APU-VALUE/AMD Ryzen 5 5600G ve RX 6600 alınır mı?

Bütçe meselesi kardesim sen uygun diyorsan uygundur APU sisteme istedigin GPU sonradan takabilisin. Sadece dahili GPU devre disi kalir o kadar.

Bütçe meselesi kardesim sen uygun diyorsan uygundur APU sisteme istedigin GPU sonradan takabilisin. Sadece dahili GPU devre disi kalir o kadar.
Ayrıca ekran kartı kıtlığı bu yılın sonuna kadar sürcek gibi. Apu işlemciler bu yüzden değerini koruyacaktır. Ben 3200G kullanıyorum açmadığı oynatmadığı oyun yok. CS GO 130-150 FPS Volorantta aynı şekilde

Uyar uymasına da, kusurlu bir sistem. Soğutucu ve PSU'su kötü, kasası da iyi değil. Başka sistemlere de bak derim.

Amme hizmeti :D Gamegaraj'da anakartlar genelde Biostar, başka marka ile mutlaka değiştirin eğer almayı düşünürseniz. Hazır sistemlerde 5600G bunlar var.

Sinerji Newgen APU Ryzen 5 5600G 16GB 480GB NVMe M.2 SSD

Pollux APU PRO - Game Garaj

Leo APU PRO - Game Garaj

Neo APU PRO - Game Garaj

Nova APU | R5 5600G 16GB DDR4 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

GPU nasıl oluyor yani RX 6600 GPU mu anlayamadım da.

GPU dediğimiz şey ekran kartı aslında ekran kartı, tam karşılamıyor ama kullanılabilir.

Kısaca demek istediği şey: APU sistemdeki dahili grafik yongasını kullanıp sonradan harici bir ekran kartı alabilirsin. Böyle yaptığın zaman işlemci içerisindeki dahili grafik yongası kabloları ekran kartına bağlayacağın için devre dışı kalabilir.

Geri
Yukarı