APU ve ekran kartı kullanarak çift monitör yapabilir miyim ?

Sizin ne yapmak istediğinizi tam olarak anlamadım açıkçası. Bu konudaki bilginiz az aşikar. APU bir sistemde çift ekranın hayalini rüyanızda bile kurmayın :) . APU sisteme ekran kartı taktığınız zaman otomatik olarak " APU " terimi ortadan kalkıyor :) . Kabaca APU = ekran kartsız bilgisayar. APU + Ekran kartı = Ekran kartlı bilgisayar. Çift ekrandan (sağlıklı) görüntü alabilmek için gerçekten paraya kıyıp iyi bir ekran kartı almalısınız. Orta seviye ekran kartlarının yeteceğini hiç düşünmüyorum. Fakat şöyle bir sıkıntı var. Önceden APU şeklinde kurulan bir sisteme sonradan o kadar pahalı bir ekran kartı takmak çok garip ve yanlış olacaktır. Tabi bu konu önceki APU sisteminizin bileşenleriyle alakalıdır. Recep Baltaş' ın APU' lu sisteme kaliteli ekran takması durumu da budur :) . Kolay gelsin.. NewComputer.

Son düzenleme:
Amd Apu larda Eyefinity diye bir özellik var . Tam olarak senin istediğin bu özellik.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi

http://forum.donanimhaber.com/m_48669227/tm.htm

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Amd Apu larda Eyefinity diye bir özellik var . Tam olarak senin istediğin bu özellik.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi

http://forum.donanimhaber.com/m_48669227/tm.htm

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aslında değil. Ben 2 monitörün tek monitör gibi çalışmasını değil, ikisininde farklı görüntüler vermesini istiyorum.

İkinci monitörü taktıktan sonra onu ayarlayabiliyorsun. Sen Eyefinity diye bir arat googlede çıkar.

Videoyu izle. Nvidia da Matrix display diye geçiyor .

Dostum öncelikle bir APU sistemde eğer yeterli çıkış var ise ya da kullanacağın bir çoklayıcı ile çoklu ekran kullanabilirsin sıkıntı yaratmaz. 750ti ile de yaparsın ara aparata gerek kalmaz. Windowsun da desteklediği bir durum bu. Ekstra yazılıma da ihtiyacın yok yani. Ancak bir tarafta oyun diğer tarafta video istiyorsan o zaman ekran kartına biraz yük binmeye başlayacaktır. Ve GPU bellek gereksinimi artacaktır. Ancak ben hala 750ti ile oyun performansını fazla etkilemeden bunu başaracağını düşünüyorum. Eyefinity gibi yazılımlar asıl olarak oyunlarda çevresel görüş için geliştirilmiş yazılımlar ve oyunlardaki çoklu monitörlerde işler değişir ve 750ti seni yarıyolda bırakır büyük ihtimalle.

Mouseu istediğin monitöre kaydırarak çoklu ekrandan yararlanabiliyorsun. Ancak sen ana monitörde oyun açtığında diğer monitöre mouse ile geçiş yapamazsın. Ana monitörü kaplayan process mouseun hakimi olur diyebiliriz. Alt+tab ile masaüstüne dönüp o şekilde ikinci monitöre geçiş yapabilirsin. Bunun için 3. parti yazılımlar olabilir, bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı