APU'lu BF3-BF4 İçin Bileşen Topladım

• Konuyu başlatan Agab
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 2B
Seçtiğin işlemci vatanda daha uygun. Bide seçtiğin anakartın usb3.0 ve sata3.0 desteği yok bu bütçen yeterse bunu al A55BM-A/USB3 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 VGA&DVI Anakart - AMD Uyumlu - Anakartlar - Vatan Bilgisayar
Haklısınız bu anakart daha iyi. İşlemci meselesine gelince Vatan'da stokta yok.

Aslında G3320 + MSI H81M-P33 de alınabilir. APU'nun yerine.
Bence APU daha iyi ya.

En azindan Kaveri alsan olmaz mi? Ileride mutlaka sikinti yasarsin. A10 6800k kesinlikle yetersiz kalacaktir. Bence A10 7850k alin.

A10 7850K Soket FM2+ 3.7GHz 4MB Cache 32nm İşlemci + R7 GPU - FM2 Soket - İşlemciler - Vatan Bilgisayar

200 TL indirimdeyken bence kacirma.
Keşke şu an alabilsem fakat yaz gelince almayı düşünüyorum :/

Keşke Kaveri alsan. 1080p'de orta ayarda 30 FPS ile BF4 oynanıyor 7850K ile.
Doğrudur fakat AMD sistem toplamada Recep Abi 6800k toplamıştı. O kaç fps alır ortalama kaveri ile farkı çok olur mu? Eğer olursa kaveri alırım 100tl daha verip. Bu arada Vatan'da bu indirimler sürekli olmakta değil mi? Öyle değil ise şimdi de alırım fakat öyle durur toplamam bilgisayarı malum sınavlar ağır geçiyor.

Keşke şu an alabilsem fakat yaz gelince almayı düşünüyorum :/

Doğrudur fakat AMD sistem toplamada Recep Abi 6800k toplamıştı. O kaç fps alır ortalama kaveri ile farkı çok olur mu? Eğer olursa kaveri alırım 100tl daha verip. Bu arada Vatan'da bu indirimler sürekli olmakta değil mi? Öyle değil ise şimdi de alırım fakat öyle durur toplamam bilgisayarı malum sınavlar ağır geçiyor.

A10 6800K 4 cekirdek CPU + 1 cekirdek GPU. Kaveri ise 4 cekirdek CPU + 8 Cekirdek GPU. :D Simdi kullanamayacaksan, bence yaz tatilinde al.

Kaveri alıp daha sonra R7 bir ekran kartı ile CF yapabilir, daha fazla FPS alabilirsin.
Kusura bakma da ben CF olsun, OC olsun onları bilmiyorum. Hadi OC'u az çok bilsem de CF ilk defa duydum :D Ama bir APU alalım da dediğin gibi daha sonra yetmez ise alınır ayrı bir kart.

A10 6800K 4 cekirdek CPU + 1 cekirdek GPU. Kaveri ise 4 cekirdek CPU + 8 Cekirdek GPU. :D Simdi kullanamayacaksan, bence yaz tatilinde al.
Anladım. O zaman kaveri alalım ve yazın alalım ki eşyalar tozlanmasın :)

CF(crossfire) iki tane aynı seri ekran kartını birleştirmek gibi bişeydir yanlış bilmiyorsam birinin veri yolu bitini diğerinin gpu sunu kullanıyordu. APU sistemlerde crossfire yaparsanız performans farkını görürsünüz. Nvidia'da bu olay SLİ olarak geçer.

CF(crossfire) iki tane aynı seri ekran kartını birleştirmek gibi bişeydir yanlış bilmiyorsam birinin veri yolu bitini diğerinin gpu sunu kullanıyordu. APU sistemlerde crossfire yaparsanız performans farkını görürsünüz. Nvidia'da bu olay SLİ olarak geçer.
Anladım teşekkür ederim fakat CF yapmaya gerek yok bence oynadığım oyunlarda.

Güç kaynağının markası nedir? Yada etiketlerinin olduğu yerin fotoğrafını çekip atın.
Bu arada Mikail Fidan kardeşim öldün mü cevap vermiyorsun :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı