GTX 780Ti SLI Sistemde BF3 ve BF4 Performans Kaybı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mahmut Bal

Kilopat
Arkadaşlar küçük bir sorunum oldu yardımcı olabilirseniz beni ziyadesiyle memnun etmiş olursunuz. Anakart ve işlemciyi değiştiğim için tavsiye üzerine sistemi formatlayıp sıfır kurulum yaptım ancak BF3 ve BF4'te çok ciddi performans kaybı yaşıyorum. Bu konu ile alakalı bilgisi olan arkadaşların önerileri merakla bekliyorum.

Sistem:
  • Asus Rampage IV Black Edition
  • Intel Core i7 4930K
  • GTX 780Ti
  • 2x128 GB Corsair Force GT SSD (RAID0)

Alaka gösteren tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gtx780 ti sli bir de hey mAşallah. Allah güle güle kullanmayı nasip etsin ne diyelim. 780 ti performansını beğeniyor musun?

Sisteminin fotoğrafını atarmısın kardeşim? Genelde bu tarz sistemler hayal ürünü oluyor. Hayali sistem olmadığını gösterki bize üyeler seve seve yardımcı olsunlar. Kimse vaktini boşa harcamak istemez. :)

Ne gibi bir performans düşüklüğü?
Multiplayer da mı yoksa singleplayer da mı düşüş yaşıyorsunuz ?

Oyunlar orijinal mi?

O konu kapanmış, sana bir şey soracağım OC. aracını anakartın yanında mı verdiler yoksa sen mi aldın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bir performans kaybı?
FPS düşmesi, görüntü bozulması vs.

yunus emre: Yok kardeş şikayetim yok sistemin performansından. Lakin bf3-bf4 de sanırım çözemediğim bir sorun var o yüzden performans kaybı yaşıyorum
JaroxJamaica: Sistem hayali değil saolsun arkadaşlar sistemin linkini paylaşmışlar. Yinede güven sorununuz varsa team viwer dan kendinizde bakabilirsiniz id ve şifreyi paylaşabilirim
JustWatch: Multiplayer modda genelde oluyor. Sorun ise low ayarlarda bile 20-60 fps arası frame alıyor olmam.
CanSaribal: Teşekkür ederim
IMPOSS1BLE: Anakartın kutusunda çıktı. Aslında kendi çapımda bir kutu açılımı videosu çektim. Ancak sesim çok kötü olduğu için videonun sesini kısıp foruma koyabilirim.
Berkan ÖZGAN: Sayın modum parçaları değiştikten sonra sisteme format atmadan bir test edeyim dedim bf3 de 150-170 fps arasında frame alıyordum onun videosu duruyor paylaşabilirim. Ancak tavisye üzerine sıfırdan diskleri dahi silip yeni bölüm oluşturarak sistem kurduktan sonra performans kaybı ortaya çıktı. COD Ghost da bir sıkıntı yok yada oynadığım diğer oyunlardada. Sadece bf3-bf4 de sıkıntı var. Sorun devam etmekte.
JaroxJamaica: Sisteme format atmadan önce 150-170 fps alıyordum zaten ne olduysa format attıktan sonra oldu. SLI ile alakalı bir durum olabilir mi açıkçası daha önceden bir performans kaybı yaşamadım. Çünkü bu kartları vatan bilgisisayarın genel müdürlerinden sertan abi bana kasımda getirtmişti o zamandan bu yana kullanıyorum.
Advandex:Yani neredeyse aynı görevi görüyor diyebilirim

Arkadaşlar topladığım sistem ile ilgili birkaç şey paylaşmak istiyorum.
1:)Öncelikli olarak ne kadar rampage 4 black edition bile olsa lga 2011 chipsetin yapısından dolayı olsa gerek şu abartılı overclocklar tamamen uydurma. Ne yaptıysam 4.6 ghz de stabil çalıştıramadım. Ya ekran kartı voltaj hatası verdi ya da bellekler. Voltaj vermeden 4.2 ghz in üzerine çıkamıyorsunuz.
2:)driver kurmak tam bir işkence windows 8 ready yazıyor. Gerçektende asus a yakıştıramadım . Birçok sistem aygıtı diye geçen donanım elemanının cd den tektek elle kurmak zorunda kaldım. 40 yakın donanımdan bahsediyorum sistem foto var kimse merak etmesin. Boş üfürmüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı