Aquarius 5A-karne özelleştirmesi nasıl?

• Konuyu başlatan yayo7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 830

yayo7

Hectopat
Daha fazla  
1611930048005.png

Sistem bu şekildedir.

M.2 SSD olarak;

Bu seçilmiştir.

Genel toplam 5800 TL'dir.

Bilgisayarlardan çok fazla anlamıyorum. Ama çok az da değil seviyem. Forumu takip ettim ve benim aklıma bu şekilde yattı diyebilirim. Sizce hatalı olduğum bir yer var mı? Eğer varsa para biriktirip değişikliğe gidebilirim.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını 1660 Ti olarak özelleştirebilirsin bütçen varsa. O sistemde o özelleştirme mevcut, stokta da var. Güzel sistem, alınır.

Satın alma işlemini yapmış bulunmaktayım. Zaten o özelleştirmeyle elimdeki bütçe aşılıyordu ve daha fırsatım olmazdı diyebilirim. Ya bugün alacaktım ya da hiç.

Şu an ki haline "Güzel sistem, alınır." dediniz diye anladım. Teşekkürler :)

220₺ daha verip sıvı soğutucu alarak çok rahat overclock yapabilirsin.

Aigo CC94 tekli olarak 149TL.

DarkFlash Twister sıvı soğutma ise tekli alırsanız 617TL yapıyor.

Fakat özelleştirmeden sıvı soğutmayı seçtiğinizde 468TL yerine 220TL fark ödüyorsunuz yani "397₺"ye ARGB sıvı soğutma alıyorsunuz çok karlı bence :)

220₺ daha verip sıvı soğutucu alarak çok rahat overclock yapabilirsin.

Aigo CC94 tekli olarak 149TL.

DarkFlash Twister sıvı soğutma ise tekli alırsanız 617TL yapıyor.

Fakat özelleştirmeden sıvı soğutmayı seçtiğinizde 468TL yerine 220TL fark ödüyorsunuz yani "397₺"ye ARGB sıvı soğutma alıyorsunuz çok karlı bence :)

OC yapmayı düşünmüyorum diyebilirim. Ek olarak 220 TL fazladan verebilecek bütçem bulunmuyordu maalesef.

Özelleştirmeyi görmeme rağmen pas geçmek mecburiyetinde kaldım. İşlemci soğutucu da beni büyük ihtimal üzmez diye düşündüm açıkçası, valorant - cs:go tarzı oyunlar oynuyorum.

Zaten sistemi almamın asıl sebebi Mühendislik için kullanmak. O yüzden yeterli olur kanaatindeyim. Sizce de öyle mi?

Teşekkürler :)

OC yapmayı düşünmüyorum diyebilirim. Ek olarak 220 TL fazladan verebilecek bütçem bulunmuyordu maalesef.

Özelleştirmeyi görmeme rağmen pas geçmek mecburiyetinde kaldım. İşlemci soğutucu da beni büyük ihtimal üzmez diye düşündüm açıkçası, valorant - cs:go tarzı oyunlar oynuyorum.

Zaten sistemi almamın asıl sebebi Mühendislik için kullanmak. O yüzden yeterli olur kanaatindeyim. Sizce de öyle mi?

Teşekkürler :)
Hocam öncelikle hayırlı olsun. Aynı soğutucuya sahibiz, soğutucudan memnun musunuz? Stok soğutucudan pek farkı yok ya da stok soğutucuya nazaran etkili mi? İşlemciyi herhangi bir teste tabi tuttunuz mu sıcaklık değerlerini ölçmek için?

Hocam öncelikle hayırlı olsun. Aynı soğutucuya sahibiz, soğutucudan memnun musunuz? Stok soğutucudan pek farkı yok ya da stok soğutucuya nazaran etkili mi? İşlemciyi herhangi bir teste tabi tuttunuz mu sıcaklık değerlerini ölçmek için?

Test etmedim ama stok soğutucudan hem daha güzel duruyor hem de bakır boruları vs. var. 3-4 derece fark ettiğini söylemişti Gamegaraj. O yüzden test etmeye gerek duymadım. Zaten sıcaklık problemi yaşamıyorum şu anlık, o yüzden de aslında üstüne düşmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı