Ara Sahneli Animasyonlu Oyun Yapmak için Ne Bilmek Gerekir?

Met11

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Oyun geliştirmeye merak duymaya başladım. Bu ara sahneli oyunlar introlu oyunlar nasıl yapılıyor? Hangi programla dili ve program bilgisi gerekiyor?

Moşın( böyle okunuyor ) capture ( bunu biliyorum böyle yazılıyor ) ile yapılıyor ara sahneler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buldum.

Ben şu an yapıyorum. Ve size neler bildiğimi anlatayım. İlk önce bir oyun motorunu bilmeniz lazım. Ben Unity kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum. Sonra bir adet yazılım dili ki C# öneririm. Sonra karakterleri modellemek ve riglemek yani ağız, göz gibi hareketleri yapmak için gerekli olan kemikleri eklemek. Büyük şirketler yüksek performanslı objelerin yardımıyla hareketleri falan yapıyor. Fakat eğer çok istediyseniz bilgisayardan da ayarlıyarak animasyonları yapabilirsiniz.

Ben şu an yapıyorum. Ve size neler bildiğimi anlatayım. İlk önce bir oyun motorunu bilmeniz lazım. Ben Unity kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum. Sonra bir adet yazılım dili ki C# öneririm. Sonra karakterleri modellemek ve riglemek yani ağız, göz gibi hareketleri yapmak için gerekli olan kemikleri eklemek. Büyük şirketler yüksek performanslı objelerin yardımıyla hareketleri falan yapıyor. Fakat eğer çok istediyseniz bilgisayardan da ayarlıyarak animasyonları yapabilirsiniz.
Unreal engine kullanırsam c++ mı öğrenmeliyim?

Peki sağ olun. Unity genelde mobil oyunlar için kullanılıyor diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum bilgi verir misiniz?
Hem mobil hem de Pc oyunları için kullanılabiliyor. Aslında şu an oynayıpta bilmediğiniz bir çok Unity ile yapılmış. Deus Ex: The Fall, Rust, The Forest gibi pek çok büyük oyun Unity oyun motoru kullanılarak yapılmış.

Hem mobil hem de Pc oyunları için kullanılabiliyor. Aslında şu an oynayıpta bilmediğiniz bir çok Unity ile yapılmış. Deus Ex: The Fall, Rust, The Forest gibi pek çok büyük oyun Unity oyun motoru kullanılarak yapılmış.
Peki sağ olun yorumlarınız için. Oyununuzu bekliyorum merakla.

Unreal engine kullanırsam c++ mı öğrenmeliyim?
Blueprint kullanarak oyun yapabilirsin. Tabii c++ kadar kompleks projeler yapabilir misin bilmiyorum.

Ara sahne için önce karakteri modellemeli sonra animasyonla harekete geçirmelisin. Ardından kamera ayarlarını vs. yapmak gerekiyor.

Aslında ara sahneli bir oyun yapmak için genel olarak oyun yapımını bilmen lazım. Çünkü ara sahne yapımında kullandığın şeyleri oyunu yaparken genel olarak halihazırda kullanıyorsun. Aşağıya bırakacağım oynatma listesinde mantığını anlayıp sonra gereken uygulamaları öğrenebilirsin.

Geri
Yukarı