Araba hasarının tamiri ne kadara mal olur?

Saolun hocam. Kaçsak daha kötü olmaz mı zaten gerek yok böyle şeylere. Hata bizde kabullenmemiz gerek.
Keşke karşı taraf biraz daha iyi insanlar olsaydı güzel olurdu ben köşede beklerken çok gereksiz konuştular karşımda.

Teşekkür ederim
Gereksiz konuştularsa bırakın kasko karşılasın. Benim arabama biri bisikletle çarpsa ona sadece şu sebeple kızarım: neden hayatını riske atıyorsun, neden daha dikkatli kullanmıyorsun? Araba senin canından değerli mi? Bisikletini daha dikkatli kullan deyip, sağlık durumu da iyiyse gönderip hemen arından kaskoyla problemi çözerdim. Hasar kaydı mı? İnanın zerre umurumda değil. Kaldı ki kaçabilirdiniz, insanlık yapıp maliyeti kabullenmişsiniz.

Gereksiz konuştularsa bırakın kasko karşılasın. Benim arabama biri bisikletle çarpsa ona sadece şu sebeple kızarım: neden hayatını riske atıyorsun, neden daha dikkatli kullanmıyorsun? Araba senin canından değerli mi? Bisikletini daha dikkatli kullan deyip, sağlık durumu da iyiyse gönderip hemen arından kaskoyla problemi çözerdim. Hasar kaydı mı? İnanın zerre umurumda değil. Kaldı ki kaçabilirdiniz, insanlık yapıp maliyeti kabullenmişsiniz.
Hocam başta geldiler etrafta insan dolu söyle köşeye gidelim oturalım filan dedi herkes. Esnaflar davet etti gel otur bir şeyler verelim filan diye onlar yok dediler ambulans çağıralım dedi bir yerinde bir şey varsa sıkıntı olmasın diye ama hiç düşündüklerinden değil gibi hissediyorum. Orda bekliyorum kaçacakmisim gibi fotoğraflarımı filan çektiler. Sergiledikleri tavır hiç hoşuma gitmedi. Orda duran abi bir şey demedi de eşiydi galiba çok gereksiz konuştu.
Neyse olan oldu herkes kendine yakışanı yapar yarin bi olsun beni pek karıştırtmaz babam olaya ne olacak haber veririm sizlerede.

Herkese iyi akşamlar diliyorum.

Bugün aracın sahibi babam ile konuşmuş. Kaskoyu devreye sokmamışlar, şirkete de söylememişler araç sahibinin kuzeni babamın tanıdığıymış o da söyleyince aralarında halletmişler.
Araca gelirsek aracı sanayide yaptırmışlar. Plaka ya dokunmamışlar, ön cam 3900 tutmuş, kaporta bir de sağ camın orada hasar oluşmuş. Onlarla birlikte düz 5 bine anlaşmışlar.

Dün sizin yorumlarınız sayesinde içim rahatlamıştı dediğiniz gibi bir fiyat duyunca daha da rahatladım.
Bundan sonra yapılacak bir şey kalmadı gibi sadece masrafı karşılayacağız.

Hepinize yorumları için de tekrardan teşekkür ederim iyi sosyaller dilerim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı