Araba hoparlörü nasıl evde kullanılabilir?

Hocam benim elimde amfi yok ama şöyle bir şey bulunmakta bu olur mu?
Tabii ki çalışıyorsa olur. Elinizdeki araç hoparlörüne kablo takın ondan sonra elinizdeki ses sisteminin yanındaki hoparlörün(1 tanesinin) kablolarını sıyırıp o hoparlörü ona bağlayın. (Dikkat edin şase yaptırmayın) 😀

Tabii ki çalışıyorsa olur. Elinizdeki araç hoparlörüne kablo takın ondan sonra elinizdeki ses sisteminin yanındaki hoparlörün(1 tanesinin) kablolarını sıyırıp o hoparlörü ona bağlayın. (dikkat edin şase yaptırmayın) 😀

Hocam şimdi teypdeki hoparlöre bağlı olan kabloyu çıkarttım ama onu nasıl takıcağım yardım edebilir misiniz?

Hocam anlayamadım biraz daha açar mısınız?

Hocam şu şekilde yaptım kusura bakmayın rahatsız ediyorum sizi.

Hocam görsellerdeki gibi yaptım.

Hocam.

Teşekkür ederim hocam çok yardımcı oldunuz.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    152,9 KB · Görüntüleme: 49
  • image.jpg
    image.jpg
    156,3 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Hocam ben zamanında bağlamıştım bir devre yapmıştım az ses veriyordu ama yaramıştı.:D
ama siz daha iyi bilirsiniz
Ben de elimdeki 7W 3 OHM televizyon hoparlörlerini Arduino'ya bağlayıp müzik açmıştım, çalışıyordu ama çok aşırı düşük bir ses geliyordu. Yani teknik olarak işe yarar, 3-5V elektrik gelir ama orijinali 12V ile çalışıyor diye biliyorum bunlar. Tabi o zaman hayal kırıklığına uğramıştım. :D
Bir de televizyonun anakartından Amfi kartını söküp amfi yapmıştım ama kardeşim sağ olsun entegre yanmıştı. 🤣
Hocam benim elimde amfi yok ama şöyle bir şey bulunmakta bu olur mu?
Dediğim şey oydu. Bunlar ev tipi, sizin elinizdeki ise araba için. Öncelikle sizin elinizdeki araba hoparlörü kaç Watt bilmiyorum, ama ev tipi olanlar küçük görünüyor. Sadece ses geliyor mu diye denemek için bağlayabilirsiniz ama uzun vadeli kullanımda o resimdeki alete zarar verir. Bir de aleti daha net çekebilir misiniz?
Hocam görsellerdeki gibi yaptım.
Ekteki kabloların 2 tanesini hoparlöre, 2 tanesini müzik setinize. Yani aralarındaki bağlantıyı normal olarak yapabilirsiniz. Arkasında "Speaker OUT" gibi bir şey yazıyordur muhtemelen.

@konfessink neden üzgün attınız?

Ben de elimdeki 7W 3 ohm televizyon hoparlörlerini Arduino'ya bağlayıp müzik açmıştım, çalışıyordu ama çok aşırı düşük bir ses geliyordu. Yani teknik olarak işe yarar, 3-5v elektrik gelir ama orijinali 12v ile çalışıyor diye biliyorum bunlar. Tabi o zaman hayal kırıklığına uğramıştım. :D
bir de televizyonun anakartından amfi kartını söküp amfi yapmıştım ama kardeşim sağ olsun entegre yanmıştı. 🤣

Dediğim şey oydu. Bunlar ev tipi, sizin elinizdeki ise araba için. Öncelikle sizin elinizdeki araba hoparlörü kaç Watt bilmiyorum, ama ev tipi olanlar küçük görünüyor. Sadece ses geliyor mu diye denemek için bağlayabilirsiniz ama uzun vadeli kullanımda o resimdeki alete zarar verir. Bir de aleti daha net çekebilir misiniz?

Tabii ki de hocam araba hoparlörünün üzerinde 4 ohm yazıyor.
Çalıştı mı hocam? İçeride muhabbet anlatıyordum.

Yok hocam deniyorum hala.
Ekteki kabloların 2 tanesini hoparlöre, 2 tanesini müzik setinize. Yani aralarındaki bağlantıyı normal olarak yapabilirsiniz. Arkasında "speaker out" gibi bir şey yazıyordur muhtemelen.

Hocam denedim ama olmadı ses gelmedi.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 35
  • image.jpg
    image.jpg
    159,4 KB · Görüntüleme: 36
1621027164837.png

Bu işaretli yerde 15W yazıyor. Araba hoparlörünü besleyemez, genelde en düşükleri bile 20W olur. Sizin elinizdekinin çapı da büyük. Uzun süreli çalıştırılsa alete zarar verebilir. Size tavsiyem eğer uzun süreli kullanmak istiyorsanız amfi bakın ama önce hoparlör tamir edilmeli. Patlamış ve zarar görmüş.
@wyrnx @Onatygt

Geri
Yukarı