Arabada 0-1-2-3 modları olan tuş ne işe yarar?

xNereY

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GTX 1660 Super Gaming X | AMD Ryzen 3500X | Gigabyte B450M S2H | GSkill (8x2) 16 GB 3200 MHz | WD Blue 1 TB - WD Blue SN570 500 GB | Corsair Spec-Delta RGB / Corsair 550W 80+ PSU
Selam, arabayı incelerken böyle bir tuş gördüm. Yukarı ve aşağı oynuyor kendisi. 0-1-2-3 olarak modları var, muhtemel olarak far ayarı diye düşündüm ama 0 ile 3 arasında ben hiçbir değişim maalesef ki göremedim. Ne bu tuş? Far ayarı ise değişim görememem normal mi? Görüntü kalitesi için özür dilerim, internetten buldum kendisini.

Screenshot_6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu düğme farların yükseklik ayarını yapmana yarıyor. 3'e alırsan karşıdan gelen adamın gözünü alır ve kuvvetle muhtemel akrabaların arasında bulunan kadınlara hoş olmayan iltifatlar yöneltirler. 0-1 benim görüşüme göre en ideali. Eğer düğmeyi çevirdiğinde herhangi bir değişim olmuyorsa muhtemelen sigortasında yada kablolarında bir arıza vardır.

Bu düğme farların yükseklik ayarını yapmana yarıyor. 3'e alırsan karşıdan gelen adamın gözünü alır ve kuvvetle muhtemel akrabaların arasında bulunan kadınlara hoş olmayan iltifatlar yöneltirler. 0-1 benim görüşüme göre en ideali. Eğer düğmeyi çevirdiğinde herhangi bir değişim olmuyorsa muhtemelen sigortasında yada kablolarında bir arıza vardır.
Far yükseklik ayarıdır, akşam vakti farı yakarak denersin.
Akşam saatlerinde benim gördüğüm üzere hiçbir değişiklik olmamıştı, belki uzaklaşıp baktığımda değişiklik görebilirim, bilmiyorum denemem lazım. Eğer çalışmıyorsa ne yapmalıyım, kim tamir eder bunu?

Akşam saatlerinde benim gördüğüm üzere hiçbir değişiklik olmamıştı, belki uzaklaşıp baktığımda değişiklik görebilirim, bilmiyorum denemem lazım. Eğer çalışmıyorsa ne yapmalıyım, kim tamir eder bunu?
Uzaklaşmanıza gerek yok. Eğer çalışıyorsa derece yükseldikçe farlarınızın uzun farlar gibi daha ileriyi gösterdiğini fark edersiniz bariz bir şekilde. Çalışmıyorsa da yaptırmanıza hiç gerek yok. Ona harcayacağınız paraya far ayarını yaptırın geçin.

0 olduğunda farlar daha yukarı bakar. Sayı büyüdükçe farlar daha aşağı bakar. Arabayı bir duvarın karşına koyup deneyebilirsiniz.

Neye göre bende 2005 focus 2 var bende 3'e alınca yukarı bakıyor 0 da aşağıya bakıyor.

Hocam çok nadirdir o durum ama merak ettim kitapçığına baktım orada da araçta tek kişi olduğu durumda 0 konumunda, bagajda ağırlığın olduğu durumlarda ise ışıkların konumu 3 ayarında olmalı yazıyor. Mantıken araç yüklü olduğunda arkası ağır basar önü yukarı kalkar. 3 ayarı öneriliyor ki ışıkların daha aşağı bakması isteniyor. Hem karşıdaki insanın gözünü almaz hem daha düzgün bir aydınlatma olur.
Screenshot_2023-04-15-23-28-24-141_com.google.android.apps.docs.jpg

Dosya Ekleri

• focus-2005-mayis-tanitma-ve-kullanim-kilavuzu.pdf
    3,8 MB · Görüntüleme: 21
@shirai'nin dediği doğru, ben de kullanım kılavuzuna baktığımda şöyle gördüm:

0 - Sadece Sürücü
1 - Sürücü ve 4 yolcu
2 - Sürücü, 4 yolcu ve dolu bagaj
3 - Sürücü, 4 yolcu, dolu bagaj ve römork olarak yazmaktaydı.

Yani farı yukarı yükseltmek yerine aşağı alçaltıyormuş anladığım üzere, sıfırda kalması çok daha doğru olacak. Bunu yapmaktansa far ayarı yaptırmak gerekiyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı