Arabalarda değişen parça nedir?

Kilgharrah

Hectopat
Arkadaşlar, ben arabalardan zerre anlamam ve şunu çok duyuyorum "değişen parça." bu olay ile alakalı şunu merak ediyorum. Mesela:
- Ben bir kaza yaptım ve X marka arabayı aynı markanın bayisine götürdüm ve orada tamir ettirdim.
- Yine ben X marka aracım ile bir kaza yaptım ve bu sefer de sanayide yaptırdım.
Şimdi bunların arasındaki fark mantıken açık ama tam olarak nedir bunu anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, ben arabalardan zerre anlamam ve şunu çok duyuyorum "değişen parça." bu olay ile alakalı şunu merak ediyorum. Mesela:
- Ben bir kaza yaptım ve X marka arabayı aynı markanın bayisine götürdüm ve orada tamir ettirdim.
- Yine ben X marka aracım ile bir kaza yaptım ve bu sefer de sanayide yaptırdım.
Şimdi bunların arasındaki fark mantıken açık ama tam olarak nedir bunu anlatırsanız sevinirim.

Araç kaza yapmıştır veya çizilmilştir vb olay.
Aracı ekspertize götürdüğünüzde belli olur.
Parça değişmiştir yani o parçanın aynısından başka bir parça takmışlardır.
Google'da bu tur şeyler mevcut oradanda araştırabilirsin.

Araç kaza yapmıştır veya herhangi bir parçası arıza yapmıştır. Fabrikadan çıktığı gibi kalır ve kaporta veya motorda ya da herhangi bir parçada değişiklik yapılmaması fabrikadan çıktığı gibi orjinal olmasıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı