Arabamın tamirine 1.5 ay süre verilmesi

1 ayda ne yapacakta normal? 10 günde bitirecek kalan 20 günde test ediyorum diyerekten ayak işine kullancak aracı. Maksimum süreceği 15 gün. Ayrıca sıfır motorun 50bin TL'ye yapılması imkansız, ustalar motoru araçtan söküp takmaya işcilik 20-25 bin yazıyor.

Benzinli atmosferik motorun işcilik dahil 0'dan yapılışı 75-80 bin TL'den başlıyor.

KMS'i belli test için 50-100km anlarım fazla bir şey görürsem anlarız

1 ayda ne yapacakta normal? 10 günde bitirecek kalan 20 günde test ediyorum diyerekten aracınızı ayak işine kullanacak. Maksimum süreceği 15 gün. Ayrıca sıfır motorun 50bin TL'ye yapılması imkansız, ustalar motoru araçtan söküp takmaya işcilik 20-25 bin yazıyor.

Benzinli atmosferik motorun işcilik dahil 0'dan yapılışı 75-80 bin TL'den başlıyor.

İşçilik fiyatını tanıdık olduğu için yazmadım normalde 70 Bin'e mal oldu fakat işcilik fiyatını düştük ek olarak komple motor revizyonundan bahsediyoruz tekrardan rektifiye taşlama vs. bir sürü işlemden geçiyor ve sadece sizin araçlarınıza uğraşmıyorlar yani motoru baştan aşağı sökmek zaten baştan aşağı zahmetli bir iş eğer 15 günde komple motor yenileyebilen bir usta biliyor iseniz şehir fark etmeksizin sizin ustanıza götürebilirim.

Turbo şu bu derken fiyat yükselir bu motorda ancak arkadaşlar 150 bin TL nedir? Arabanın neredeyse yarısı.
işin aslını öğrendim. Parçaların en gereksizi bile orijinal temin edilecekmiş. Süre bu yüzden uzun, fiyatı da etkiliyormuş tabii. Biçilen fiyat ve süre en kötü senaryo olarak verilmiş, yani 2 hafta içinde 70 bine de kalkabilirim altından 1 aya 150 bine de.

İşçilik fiyatını tanıdık olduğu için yazmadım normalde 70 Bin'e mal oldu fakat işcilik fiyatını düştük ek olarak komple motor revizyonundan bahsediyoruz tekrardan rektifiye taşlama vs. bir sürü işlemden geçiyor ve sadece sizin araçlarınıza uğraşmıyorlar yani motoru baştan aşağı sökmek zaten baştan aşağı zahmetli bir iş eğer 15 günde komple motor yenileyebilen bir usta biliyor iseniz şehir fark etmeksizin sizin ustanıza götürebilirim.

Siz 1 ayda yaptırın. Ustanın tek vasfı motoru söküp, parçaları rektefeciye gönderip beklemek. Keyfi iş yapmıyorsa her usta aynıdır araç bir an önce dükkanımdan çıksın yeni araca başlayayım.

Çıkma motor araştırdınız mı?

Çıkma motor kendi motorunuz kurtarılamayacak durumdaysa mantıklı. Motor numarası vs işlenecek oradan oraya uğraşacaksınız. Çıkma aldığınız motorda ne kadar sağlıklı olduğuda takılmadıktan sonra bilinmiyor.

@jeyanchx orijinal deyip geçerler. O parçalar artık üretilmiyor. Hyundai Kore'den üretip gönderiyorsa bilemem, eğer öyleyse de fatura iste mutlaka. Hatta siparişi verdiyse parasını da verip faturasını kestirmiştir. Gerisi hikaye.

@jeyanchx orijinal deyip geçerler. O parçalar artık üretilmiyor. Hyundai Kore'den üretip gönderiyorsa bilemem, eğer öyleyse de fatura iste mutlaka. Hatta siparişi verdiyse parasını da verip faturasını kestirmiştir. Gerisi hikaye.
şimdi bi yan sanayi var bir de iyi kalitede bi muadil vardır ya da çıkma vardır. Babam ustaya gözü kapalı güveniyor bana da pek söz düşmedi ://

Komple motor yenilecek diye yazıyorum bunları sanayi dostu 206 aracım komple motor yedi. Parçasının pahalı olduğunu herkes biliyor alt üst gömlek vs. anlayacağınız motoru komple 0 yaptıracaktım. Ve bu olay daha 3-4 ay önce oluyor. Şimdi sizin sorunuza gelecek olursak süre 1 ay bence gayet iyi çünkü dediği gibi komple rektifiyeye giriyor motor toplaması vs. çok zahmetli iş ama fiyat kesinlikle abartı otomatik vitesti aracım ve komple motor ücreti 50 bin TL olarak anlaştık.
Komple motoru nerde 50 bin TL ye yaptırdınız hocam, sadece sökme takma işçiliği 20 bin TL'den başlamakta. On günde bitecek işi 1 ayda hallolur diyerek ayak işlerinde kullanacak aracınızı.

Yeni konular

Geri
Yukarı