Arabaya yazılım attırmak kötü mü?

Belli KM'nin üzerindeki araçlara yapılmasını doğru bulmuyorum. Ancak aracın performansı tatmin etmiyorsa veya daha iyisi isteniyorsa yapılabilir aşırıya kaçmadan. Ayrıca gerçekten işini özenip yapan birilerine yaptırmak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Eski 1.6 atmosferik motor Golf'ümüzün performansı tatmin etmediği için yaptırmıştık, araç gerçekten daha atik hale geldi, 10-12 beygir falan ancak artmıştır atmosferik olduğu için ama yine de şehir içi arabayı biraz daha atak hale getirmişti. Uzun yolda da yokuş aşağı 200 zor diyen araba 215-220'ye dayanıyordu. Kullandığımız süre boyunca da sıkıntı yaşamadık. Araç 170.000 KM'deydi.

Hocam benzinli arabaya stage 1 yazılım attırmanız gözle görülür bir değişim yapmaz. Stage 2 ve üstü yazılıma için de uğraşmayın derim.
Benzin ile alakası yok araç turbosuz ise yazılım verimli olmaz. Benzinli ve turbolu araçlar yazılıma daha uygun.

Eski arabaya yazılım atmak büyük risk.

Bir şey olmaz diyenler muhtemelen alıp 20 30 bin binip satıyor. Görürüz o yazılım atılan arabaları 100 binden sonra.

Atmosferiklerde bir şey değişmez. Onlara yazılım başka modları desteklemek için atılır genelde. Atıyorum farklı bir emme takıldığında falan. Turbolarda özellikle Turbo dizellerde marka modele göre inanılmaz farklar çıkabiliyor ortaya. Eski Corsa C 1.7DTi'lar vardı. 75HP falandı ama sadece yazılımla 180HP'e kadar alınabiliyordu. Haa duman atıyordu vs. ama fark muazzam. :) Sırf bu yüzden piyasada düzgününü bulamazsınız bu arabaların.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı