Arabistan'da yasak olan şeyleri Ronaldo'nun yapmasına neden izin veriyor?

Bizim Onlyfans'cı fenomen ablalarda Arap topraklarında bikinili pozlar veriyor ve kimse sesini çıkartmıyor. Dinler o toplum ve topraklar kutsal olduğu için değil bilhassa bozulduğu için gönderilmiştir, en azından inanışa göre. Arap ülkelerinin ne yazık ki dini imanı para olduğu için çok da şaşırmamak lazım.

Arabistandaki şeriat kuralları yalnızca oranın vatandaşları içindir, Ronaldo arap vatandaşı değil ve müslüman da değil, kuralları çiğnemektan kastınız nedir? Düzeni mi bozuyor? hırsızlık mı yapıyor? Hiç sanmıyorum. Eğer bir turist olarak arabistana gitseydiniz bu sizin içinde geçerli olurdu, tabii ki ortama ayak uydurmak sizin için daha iyi olurdu fakat yönetim turist statüsünde olduğunuzu bildiği için oranın hayat tarzını size aşılamaya çalışmazdı.
Din kardeşliği diyorsun yani.

Araplara müslüman demek için bin şahit lazım geldiği gibi, Arabistan'da yasak olan pek çok şeyi hanedan mensupları zaten özgürce yapmaktadır. Mehmet Akif gibi islamcı bir yazarın neden arap düşmanı olduğunu anlamak zor olmasa gerek.

Cahil misin dostum bu nasıl saçma bir sorudur yahu. Arabistan veya herhangi bir Müslüman ülkede gayrimüslimlere Müslüman'lara uygulanan her kural uygulanmıyor. Bu osmanlı zamanıda böyleydi. Sadece Müslüman'lar değil pek çok dine mensup insan bir arada yaşıyordu. Müslüman'lara alkol satışı yasakken gayrimüslimlere yasak değildi örneğin.

Dinin kuralları inananları bağlar. Osmanlı zamanında Osmanlı'da yaşayan gayrimüslimlerin Müslüman'ların yapmak zorunda olduğu çoğu şeyi yapmadan yaşadığı fakat daha yüksek vergi verdiğini biliyorum zımmi deniliyordu bu kişilere.

Yeni konular

Geri
Yukarı