Araç alırken nelere dikkat edilmeli?

Lerpo343

Decapat
Daha fazla  
Yeni araç almayı düşünüyorum. Sıfır veya ikinci el fark etmez. Daha önce trafik tecrübem hiç yok. Nasıl bir araç almalıyım? Almışken iyisini almalı mı, tecrübe kazanılır mı vb. sorular var kafamda. Bilal'e anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bence ilk önce acemiliğini atmak için ucuz bir araç satın al fakat biraz yeni olsun yani gidip 2000 model araç alma yeni model araç alırsa daha kolay öğrenirsin Teknoloji'si daha gelişmiş olan bir araç alabilirsin.

Bütçeniz, kullanma amacınız, şehir içi mi şehir dışı mı kullanacaksınız daha çok, aile arabası mı olacak kaç kişi bineceksiniz ve son olarak performanslı bir şey mi istiyorsunuz?

Yeni araç almayı düşünüyorum. Sıfır veya ikinci el fark etmez. Daha önce trafik tecrübem hiç yok. Nasıl bir araç almalıyım? Almışken iyisini almalı mı, tecrübe kazanılır mı vb. sorular var kafamda. Bilal'e anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.

Trafik tecrübeniz yoksa güvenlik sistemli araçlar sizin işinizi kolaylaştıracak hata yapmanızı azaltıp size güven verecektir. İkinci el kısmına gelirsek aracı alacağınız gün yıkatın bakın çizik var mı diye iyi ekspertize götürün. Belli başlı cümlelere kanmayın "sigorta şişirmesi yüzünden ağır hasar kayıtlı" gibi. Sıfır alsanız bile ekspertize götürün tırdan inerken falan bazen sürtüyorlar. Almışken bütçeniz varsa Full veya Full'ün bir altı alın sonradan aracı beğenirseniz Full paket alsaydım keşke dersiniz. Tecrübe trafiğe çıktıkça olur 3-4 ayda heyecanınız gider diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı