OBD2 alırken nelere dikkat edilmeli?

M50B28

Kilopat
OBD2 cihazı alırken neye dikkat etmeliyiz. Ne kadar ucuz olsa da taktığımız araçlar da bir o kadar pahalı. Sonuçta aracın beynine ulaşıyoruz. WIFI modelini almak Bluetooth modeline göre daha mı mantıklı. Sonuçta bluetooth ile yakındaki her türlü cihaz bağlanabilir.

Aslında çok detaylı bir cihaz almaya gerek yok bence. Aliexpress'den ELM 327 model OBD cihazını sipariş ettim gelmesini bekliyorum. Zaten piyasada en ucuz ve en çok yayılan cihaz bu. Aracın arada bir yaktığında sanayiye gitmek yerine önce kendim arızaya bakıp duruma göre sanayiye gitmek daha iyi olacaktır.

Aslında çok detaylı bir cihaz almaya gerek yok bence. Aliexpress'den ELM 327 model OBD cihazını sipariş ettim gelmesini bekliyorum. Zaten piyasada en ucuz ve en çok yayılan cihaz bu. Aracın arada bir yaktığında sanayiye gitmek yerine önce kendim arızaya bakıp duruma göre sanayiye gitmek daha iyi olacaktır.
Biraz güvenlik takıntım var. Sürekli kullanabileceğim bir alet değil ancak bluetooth modelinde yakındaki herhangi bir cihazin bağlanma ihtimalinin olduğunu bilmek rahatsiz edici geliyor bana. Birde Aliexpressten geleceğini umut etmiyorum ben. Takipli kargo almak lazım o da neredeyse ürün fiyatı kadar.

Obd 2 cihazı araca bir zarar veriyor mu? Cihaz alındığında güncelleme oluyor mu? Yoksa telefona yüklenen uygulama mı güncelleniyor? Nasıl çalışıyor? Ne gibi faydaları oluyor mu? Yani uzun lafın kısası hiç bilgim yok. Sanal alış veriş sitelerinde 35 TL'den başlayan fiyatlarda var. Sonradan sıkıntı çıkartır mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Obd 2 cihazı araca bir zarar veriyor mu? Cihaz alındığında güncelleme oluyor mu? Yoksa telefona yüklenen uygulama mı güncelleniyor? Nasıl çalışıyor? Ne gibi faydaları oluyor mu? Yani uzun lafın kısası hiç bilgim yok. Sanal alış veriş sitelerinde 35 TL'den başlayan fiyatlarda var. Sonradan sıkıntı çıkartır mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler dilerim.
Hocam uzun zamandır kullanıyorum. Benim araç için pratik değil ama arada kontrol için kullanıyorum. Çünkü direksiyonun altındaki kapağı sökerek sokete ulaşıyorum yanında da sigorta kutusu olduğundan her zaman yapılmıyor. Bir sıkıntısını görmedim telefona bağlıyorum bluetooth ile ondan sonra indirdiğim uygulamadan istediğim verileri görüyorum.

Hocam uzun zamandır kullanıyorum. Benim araç için pratik değil ama arada kontrol için kullanıyorum. Çünkü direksiyonun altındaki kapağı sökerek sokete ulaşıyorum yanında da sigorta kutusu olduğundan her zaman yapılmıyor. Bir sıkıntısını görmedim telefona bağlıyorum Bluetooth ile ondan sonra indirdiğim uygulamadan istediğim verileri görüyorum.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Elm 327 olan obd 2 olanı alacağım.

Iyi günler dilerim.

Iyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200511_215713_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200511_215713_com.android.chrome.jpg
    206,3 KB · Görüntüleme: 96

Iyi günler dilerim.
Rica ederim hocam bende şu mavi olan ELM327'ten kullanıyorum. Araçta hararet göstergesi olmadığı için fanı kaç derecede açıyor, ortalama yakıt tüketimini falan izlemek için güzel oluyor. Pratik değil ama bir fikir sahibi yapıyor.

Sizin için okumak yeterli olabilir ama aracınızın marka modeline uygun bir program ile gizli özelliklerini açabilirsiniz. Bunun için de veri gönderebilmek gerekiyor.

Kendi adıma 2015 Fluence İcon araç sahibiyim. Renault firmasının opsiyon adı altında sattığı birçok özelliği kendim ( Youtube üzerinde Buğra adlı arkadaşı izleyerek ) açtım. Meraklıysanız tavsiye ederim. Tabi bütün sorumluluk kullanıcıya aittir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı