Araç Alırken Neye Dikkat Edilir?

13.9 LT benzin fabrika verisi. Şehir içi 15 LT yakan benzinli 2005 model üst segment bir araçtan bahsediliyor. Biraz gazladığını, sert kullandığını düşünsene ? KM'de ne yaktığını ? Bu model bu segment bir aracın tüm bakımları pahalı dizel-benzin farketmez. Neyse sadece alıcı için bilgilendirme olsun. Boş muhabbete gerek yok.

13.9 LT benzin fabrika verisi. Şehir içi 15 LT yakan benzinli 2005 model üst segment bir araçtan bahsediliyor. Biraz gazladığını, sert kullandığını düşünsene ? KM'de ne yaktığını ? Bu model bu segment bir aracın tüm bakımları pahalı dizel-benzin farketmez. Neyse sadece alıcı için bilgilendirme olsun. Boş muhabbete gerek yok.
Ahahahahah E60 M5 olmasın o. 520i şehir dışı 5.5 şehir ici 9.5 fabrika verisi.

Ahahahahah E60 M5 olmasın o. 520i şehir dışı 5.5 şehir ici 9.5 fabrika verisi.

İnsan, ona verilmiş beyni kullanabilmeli. Daha da ne alıntı yaparsanız yapın. Yorum yapmıyorum. Boş insanlar sivriliyor.

2004-2007 model aralığındaki random iki ilan (5.20i benzinli 13,9 LT / 7,5 LT)

2004-2007 model aralığındaki random iki ilan (5.20D 9,3 LT / 5,5 LT)

2000 motor bir arabada ben olsam dizel alırım. Aynı model iki arabanın 1.5 dizeli ile 1.6 benzinini kullandım. Birincisi aynı yokuşu görece daha yüksek devirlerle çıkman gerekiyor. Özellikle ağır arabalarda bariz bir şekilde çekiş farkı var. (gürültü diyorlar ama benzinli model rampada bağırırken dizel kaymak gibi) İkincisi fabrika verisi tutmuyor. 1.5 dizel ile 1.6 benzinli arasında 1 litre karışım tüketim farkı görünürken gerçek kullanımda en az 1.5 litreden fazla fark ediyor. Özellikle dur kalk yapılacaksa eski arabada daha da çok fark ediyor.

Eski benzinli arabalarda yeniler kadar verimli enjeksiyon sistemi yok. 2.0 motor benzinli araba benzini içer.

Bu yaşta buyuk ihtimal yuksek kmli E60 dizel alinmaz. Belirttigin araba zincir kırmasıyla ünlü. Bu yüzden bütün bakımları serviste yapılmis olmasina dikkat et. 120bini geçtiyse ağır bakımının (10-15 bin lira) yapıldığından emin ol. Ayrıca eskide olsa 5 serisi bir BMW olduğunu unutma. Servisi ve parcasi hala pahalı. Yanlış hatırlamıyorsam sadece orijinal devirdaim pompası 1000 Euroydu. Ayrica 2008 sonrasına bakmalısın motor revizyon geçirdi.
163hp 2.0d olanların trigerinin kayışlı olduğunu belirseydin iyiydi. 177lik zincirli motor 2007'de çıktı.

İkinci el araç alırken bence en dikkat edilmesi gereken şey ekspertiz firmasının doğru seçilmiş olması. Zaten eksik, hasar, boya ne varsa onlar olduğu gibi gün yüzüne çıkarıyor. Youtube üzerinden bu ve bu gibi kanalları incelerseniz her ekspertiz firmasına güvenmemeniz gerektiğini anlayacaksınızdır. Çok temiz görünen araçlar bile ortadan ya da tavandan ekleme çıkabiliyor, sizin aklınızdaki gibi 2005-2007 arası model araçlarda böyle şeylere çok daha dikkat edilmesi gerek diye düşünüyorum.

İnsan, ona verilmiş beyni kullanabilmeli. Daha da ne alıntı yaparsanız yapın. Yorum yapmıyorum. Boş insanlar sivriliyor.

2004-2007 model aralığındaki random iki ilan (5.20i benzinli 13,9 LT / 7,5 LT)

2004-2007 model aralığındaki random iki ilan (5.20D 9,3 LT / 5,5 LT)

Kullandığı cümlelere bak keşke başka bir yerde bana bu lafları etsen.

Arkadaşlar öncelikle cevaplar için teşekkür ediyorum, Ramazan ayındayız lütfen birbirimizi kırmayalım, oruç bozulması sadece yeme içme ile bozulmaz, kalp kırma ile de oruç bozulur, bunu lütfen unutmayalım, herkesin doğru bildiği ve yanlış bildiği şeyler olabilir, yazmaktan çekinmeyin, tartışmaktan çekinmeyin fakat edep ile tartışalım, ben zincirli veya kayışlı olayını tam anlamadım oraya dikkat et demişsiniz ama bu konuda son fikir nedir? Bir arkadaş zincirli 2007'de çıkmış demiş.

Arkadaşlar öncelikle cevaplar için teşekkür ediyorum, Ramazan ayındayız lütfen birbirimizi kırmayalım, oruç bozulması sadece yeme içme ile bozulmaz, kalp kırma ile de oruç bozulur, bunu lütfen unutmayalım, herkesin doğru bildiği ve yanlış bildiği şeyler olabilir, yazmaktan çekinmeyin, tartışmaktan çekinmeyin fakat edep ile tartışalım, ben zincirli veya kayışlı olayını tam anlamadım oraya dikkat et demişsiniz ama bu konuda son fikir nedir? Bir arkadaş zincirli 2007'de çıkmış demiş.
Motor kodu m47d20tu2(163hp) ama kayış mi zincir mi %100 bilgi de bulamadım şu an.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı