Araçtaki çizik nasıl gider?

Hocalarım ben pek bilmediğim için soruyorum tırnak ile çiziğin alakası nedir acaba?

Tırnak girerse boyaya derin çiziktir boya kalkmıştır. Derin çiziği doldurmak için ufak macun çekip boyanır.
Hocalarım ben pek bilmediğim için soruyorum tırnak ile çiziğin alakası nedir acaba?
Aslında ufak çiziklere rötüş boyası yapılır . O da ufak fırçayla kapatırsın üstünü kendi boyasıyla sırıtmaz en azından bu ruj falan sırıtıyor. Ya da bu yeni çıktı derin çizikleri 5 10 kat boyayla kapatıyorlar çok iyi oluyor ama baya uğraştırıcı.

Şimdi ikisinin farkını resimli atacağım.
Bu altta ki resim de bizim arabaya kapının önünde vurmuşlardı. Derin bir çizik yoktu ben gittiğimde sildim kırmızı boya vardı üstünde. Çiziğe tırnak girmiyordu boyasız oldu burası.

20200911_230910.jpg

Şimdi derin çiziğin resmini aşağıya bırakıyorum. Bu tampon komple çizikti aldığımızda her türlü boyayacaktık zaten. Buna tırnak giriyordu zaten belli oluyor. Boya kalkmış plastiği de gözüküyor zaten.

20191223_180607.jpg

Tırnak girerse boyaya derin çiziktir boya kalkmıştır. Derin çiziği doldurmak için ufak macun çekip boyanır.

Aslında ufak çiziklere rötüş boyası yapılır. O da ufak fırçayla kapatırsın üstünü kendi boyasıyla sırıtmaz en azından bu ruj falan sırıtıyor. Ya da bu yeni çıktı derin çizikleri 5 10 kat boyayla kapatıyorlar çok iyi oluyor ama bayağı uğraştırıcı.

Şimdi ikisinin farkını resimli atacağım.
Bu altta ki resim de bizim arabaya kapının önünde vurmuşlardı. Derin bir çizik yoktu ben gittiğimde sildim kırmızı boya vardı üstünde. Çiziğe tırnak girmiyordu boyasız oldu burası.

Eki Görüntüle 994928

Şimdi derin çiziğin resmini aşağıya bırakıyorum. Bu tampon komple çizikti aldığımızda her türlü boyayacaktık zaten. Buna tırnak giriyordu zaten belli oluyor. Boya kalkmış plastiği de gözüküyor zaten.

Eki Görüntüle 994935

Peki buraya rotüs yapabilir miyim? Eksperde anlaşılırmı anlaşılırsa cok değer düşer mi?
En kötü oje ve pasta cila yapacağım.

Dosya Ekleri

• IMG-20210427-WA0008.jpeg
    IMG-20210427-WA0008.jpeg
    81,7 KB · Görüntüleme: 83
Peki buraya rotüs yapabilir miyim? Eksperde anlaşılırmı anlaşılırsa cok değer düşer mi?
Eksperde bakılmaz bile plastik parça 30 kere değiş arabanın değeri oynamaz. Çoğu ekspertiz raporunda boyası bile yazmıyor sadece plastik parça yazıyor yanında.

Hocam rötüş olur buraya ne olacak. Plastik bunlar değer kaybetmezsiniz. Bu ilk attığım resimde ki göçüğü boyasız yaptı babam yoksa üçüncü parça boya geliyordu. Ekspertizler plastik parçaya bakmıyor bile zaten sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı