Arada bir oyun oynasam sıkıntı olur mu?

Bu sene girdim ve hiç çalışmadım, ve ben LGS'ye bu kadar çalışmasına gerek olmadığını söylerken günde saatlerce çalışmasına gerek olmadığını belirtiyordum. Ancak direkt linçlemeye başladığınız için fikrimi bile açamıyorum 😃 Eve geldikten sonra konuları tekrar etse ve biraz Matematik çalışsa yapar zaten?
Technopat'in yaş sınırı artmalı.

Ben sınava girerken her şey yasaktı neredeyse. Sonuç ne oldu? Normalde bile aldığım puanlardan düşük bir puan aldım. %7'lik dilime girmiştim fakat beklentim %2-3 civarındaydı. Liseye gittikten sonra şunu fark ettim. Proje okulları arasında gerçekten fark yok. Bizim okuldaki öğretmenler fen liselerine falan gidiyor, fen liselerindekiler bize geliyor. Proje okulu ile normal okullar arasında bir fark var fakat her proje okulu neredeyse aynı. Olay tamamen çevreden ibaret. Çünkü Türkiye'de bulunan öğretmenlerin geneli aynı zihniyete sahip. En sevdiğim öğretmen okulun en tecrübesiz öğretmeni olan Almanca öğretmenimizdi. Kadının ilk yılıydı henüz, fakat bize karşı en samimi davranandı. Pek yaş farkı yoktu aramızda, olay tamamen kafa yapısında. Öğretmen 20 senelik öğretmen ne güzel değil mi? Değil işte. Kafası 20 yıl geriden geliyor adamın. Eğitimde ilerlemek için eğitmenlerimizin ilerlemesi gerek en başta. Senin konuna değinmeyi unutmuşum, düzenliyorum tanımımı. Çalışma planını kendin belirle, her gün 200 soru çözmek zorunda değilsin. Sene başında pek zorlamıyor fakat sene sonu gerçekten oturmak bile istemiyorsun o masaya.

Oyunlar zihni daha stabil yapar. Bence her insan günde en fazla bir saat oyun oynamalı. Hem hayal dünyasının genişlemesi için hem de kişinin bilmediği şeyleri en basitinden öğrenmesi için.

Ben egomu tatmin etmedim. LGS'ye çalışmasına gerek olmadığını söyledim. Fikir belirtmek yasak mı?

LGS'ye çalışmaya sınava girecek herkesin ihtiyacı var. Tabii iyi puan isteyenler arasından. Evet zeki olabilirsin kendince ama senin söylediğin sadece öznel bir fikir. Ve sen bunu herkes için geçerliymiş gibi gösteriyorsun. Herkesin senin kendinde iddia ettiğin kadar zekası olmayabilir.

Ne olabilir hocam? Aşırıya kaçmadığınız sürece sıkıntı olmaz.

Tamam en çalışkan sensin.
LGS'ye çalışmaya sınava girecek herkesin ihtiyacı var. Tabii iyi puan isteyenler arasından. Evet zeki olabilirsin kendince ama senin söylediğin sadece öznel bir fikir. Ve sen bunu herkes için geçerliymiş gibi gösteriyorsun. Herkesin senin kendinde iddia ettiğin kadar zekası olmayabilir.
Bu sadece senin benim için bir sebep değil, LGS hocalar tarafından çok abartılıyor ve çok önemli ve zor bir sınavmış gibi öğrencilere baskı yapılıyor. Abartıldığı kadar zor bir sınav olmadığını söylüyorum ve bana "tamam en zeki sensin" veya "egolu" diyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı