Aramızda hiç milyoner var mı?

Doğu'kan

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
TL ile milyoner soruyorsan var ben de dahil bildiğim birkaç kişi var, dövizle soruyorsan 1-2 kişi belki vardır.

TL milyoneri olmanın büyütülecek bir tarafı yok ki, doğru düzgün bir müstakil ev artık gelişmiş yerlerde 1.5 milyondan başlıyor. Yanına yine orta sınıf eli yüzü düzgün bir araba almak istesen 500 bin civarında gidecek, oldu sana 2 milyon direkt. Daha evin içini doldurması falan yok ortada.
Katılıyorum. İnsanlar milyoneri gözünde çok büyütüyor. Premium bir SUV ya da Sedan alsan onlar en az 1 milyondan başlıyor. Yani TL milyoneri büyütülecek bir şey değil.

Faik Şahan

Decapat
Makaleler
1
Yer
Nam-ı diğer Megaton
Katılıyorum. İnsanlar milyoneri gözünde çok büyütüyor. Premium bir SUV ya da Sedan alsan onlar en az 1 milyondan başlıyor. Yani TL milyoneri büyütülecek bir şey değil.

Milletin hayali bile fakir.

SHER-LOCKED

Hectopat
Makaleler
2
Benim gönlüm zengin bir kere.

Baturs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Güzel Bir Yerde

Letho of Gulet

Centipat
Makaleler
1
Yer
Gulet
Geçen Cuma vefat eden canım dedem, mal varlığı olarak milyoner sayılırdı. Kendisi tarlacılıkla uğraşıyordu. Tüm tarlalar, traktörler, evleri ile birlikte rahat 1.5 milyonu varmış.

Anne tarafında ise, annemin halası Almanya'da çalışıp tekrar Türkiye'ye geldiğinde büyük bir servete ulaşmış. Yemeyip içmeyip servetini evlatlık olarak aldığı çocuğa bıraktı. Sonuç, mal varlığının büyük bir çoğunluğu dolandırıcılar tarafından ele geçirildi. Çünkü oğlunu dolandırmışlar. Onda da suç yok, çünkü şizofren 😕

theqx

Picopat
Yer
Xen Gezegeni
Galiba herkesin dedesi zengindi eskiden. Çoğu tanıdığım böyle.

Yukarı