Aranızda İzmir Fen Lisesi ve fen lisesi öğrencisi var mı?

theila

Femtopat
Daha fazla  
7. sınıfım, İzmir Fen Lisesine gitmek istiyorum ama aklımda bazı soru işaretleri var. En azından bildiklerinizi cevaplarsanız çok sevinirim.
1- Okula çok fazla zaman harcamanız gerekiyor mu?
2- Günde kaç saat okula ayırıyorsunuz ve ne kadar ödev veriyorlar?
3- Bir İFL'li, bilim olimpiyatlarına katılan öğrencilerin ayrıcalıklı olduğunu söylemişti. Olimpiyata katılanlara çok ödev vermiyorlarmış ve notlarını yüksek giriyorlarmış, doğru mu?
4- Lisede bilim ve mühendislik (teknoloji) alanlarında projeler yapmak istiyorum (Teknofest, Tübitak Bilim Olimpiyatları vb.) bu projeleri desteklerler mi?
5- Bilginiz varsa Erasmus olayından biraz bahseder misiniz?
6- Sosyal çevresi nasıl?
7- Robotik Kulübü olduğunu duymuştum. Biraz bahseder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de naçizane fikirlerimi sunayım.
1-> Nerede olursan ol başarılı olmak için zaman ayırman gerekiyor.
2-> Tamamen sana bağlı
3-> Bilim olimpiyatlarına aktılan öğrenciler sıkı çalışma içerisindedirler. Diğer derslerden eksik kalırsın genelde, lakin çalıştığın dersten de çok ileri seviyede olursun:D
4-> Proje destek olayı öğretmenlerine bağlı. Projeyi planlayıp bir hocayla yaparsın. Projeyi sen yaparsın, hoca da sana rapordur, bilimsel araştırma yöntemleridir vs yardım eder.
7-> Robotik kulübünden kastın hangi boyutta robotlar? Mini sumo gibi, çizgi izleyen gibi robotlar mı yoksa FRC girecek ölçekte robotlar mı?
Sana şunu rahatlıkla söyleyebilirim ama, olimpiyat ve robot kulübü aynı anda zor:D Aynı anda yapıyorsan da ikisini de yapmıyorsun demektir.

Geri
Yukarı