Arapça dersi önemli mi?

Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih gibi bölümlere gidersen Osmanlıca derslerinde işini çok yarar fakat bu bölümlere şiddetle önermiyorum, onun dışında çevirmenlik, turizm ve Arapça öğretmenliği yapabilirsin.

1 lisan, 1 insan. Dil bilmenin iyisi kötüsü olmaz. Fakat turizm haricinde pek bir işinize yaramaz muhtemelen. Daha iyi alternatifler var. Mesela İngilizce, Almanca, Japonca gibi.

Daha iyi alternatifler mevcut bence sınavları geçecek kadar öğrenin yeter hele sevmiyorsanız dersi işkence gibi gelir. Şahsen ben gördüm ve unuttum dersi sınavlara girecek kadar öğrendim 🤣.

Arapça konuşulan bir yere gitmeyecekseniz başka derslerin önüne alınmayacak kadar gereksiz, genel kültür çerçevesinden baktığınızda çok gerekli bir şey. Dil bilmenin zararı olmaz.

Merhaba, ben mevlan bir imam hatip ortaokulunda okuyorum. Arapçayı sevmiyorum ama hocam çok gerekli olduğunu söylüyer. Dini yararlar dışında (kur an anlamı) ve arabistan gitmeyeceğimi ve gidemeyeceğimi düşürsek arapça benim ne yararıma yarar sizce?

Dil her zaman işe yarar arapça'yı ihmal etme.

Merhaba, ben mevlan bir imam hatip ortaokulunda okuyorum. Arapçayı sevmiyorum ama hocam çok gerekli olduğunu söylüyer. Dini yararlar dışında (kur an anlamı) ve arabistan gitmeyeceğimi ve gidemeyeceğimi düşürsek Arapça benim ne yararıma yarar sizce?

Olası bir iç savaş durumunda arapça bilen Türklere ihtiyacımız olacak. İçimizdeki bedevilerin bize karşı ayaklanacağını düşünüyorum o yüzden öğren.

Yeni konular

Geri
Yukarı