Aras Kargo'nun Kargoyu Kaybetmesi

isabela

Kilopat
Mavi Jeans'den değişim için gönderdiğim kargo 1 Eylül'de Aydınlı Hazır Giyim A.Ş'ye gitti. Yaklaşık 1 aydır şube ile en az 4-5 kere ve bir o kadar da teslim alan markayla görüşmem oldu. Son kez teslim alan markayı aradığımda kendilerine başka markalardan gelen kargoları teslim almadıklarını ve iadeye gittiğini, sistemde teslim alındı diye gözükmesinin sebebinin dağıtımdaki kargo görevlisinin hatası olduğunu söylediler. Yani kargo aslında teslim alınmayıp iadeye gitmiş fakat teslim alındı diye gözüktüğü için bana takip numarası gelmemiş. O zamanda adresime gelmesi gerekiyordu fakat o da olmadı. Kısacası kargoya hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Kimi arasam suçu diğerinin üstüne atıyor. Ne yapacağım?

Dosya Ekleri

• 34.png
    34.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 69
Elinizde işlem fişi varsa yasal olarak haklısınız. Bu iş hakem heyeti ya da mahkemeye gider diye kendilerini uyarın bakalım o zaman ne cevap verecekler.

Kusura bakma galiba güleceğim. 😄 Kolay gelsin usta.
Düzenleme: Gülme amacım traji komik olması. Atatürk ve onun yolundan giden Türk milletinin geldiği son noktaya bakar mısınız?
Devlette bir kuruş dahi kaybolsa hesabını soran o zamanlardan bugüne geldik.
Kimler ile kıyasladı Amerika'da birisi bizi? Ne dedi?
"Burası Kuzey Kora, Suudi Arabistan ya da Türkiye değil. Burası Amerika burada demokrasi var." dedi. doğru yanlış demiyorum. Yorum sizlerin.

Son düzenleme:
Aras kargonun bu "önem taşır" logosunu değiştirmesi gerekiyor çünkü bu sorunu yaşayan tek siz değilsiniz merak etmeyin... Tüketici hakem heyetine başvuru yapın ama başvurmadan önce aras kargo müşteri temsilcisine de söyleyin elleri ayaklarına dolaşır süreç daha hızlı olur.

Aras kargonun bu "önem taşır" logosunu değiştirmesi gerekiyor çünkü bu sorunu yaşayan tek siz değilsiniz merak etmeyin... Tüketici hakem heyetine başvuru yapın ama başvurmadan önce aras kargo müşteri temsilcisine de söyleyin elleri ayaklarına dolaşır süreç daha hızlı olur.
Önem taşımayı bırak taşımıyor lar bile. Başıma gelen bir olay N11 den bir fan aldım ürün kargoya verildi ama 1 hafta dan fazla oldu hala yola çıkmadı. Kargoya gidip neden bu kadar süredir gelmedi diyince cevabı: " Ceza yememem için ürünü kargoya verilmiş gibi gösteriyorlar. Ama aslında ürün yok." Anladığım kadarıyla N11 gibi siteler de ürün olmadığı halde satışını yapıyorsa ceza yiyor. Adam.da ceza yememek için kargo da gibi gösteriyor. Kargonun bunu kabul etmemesi lazım. Böyle insan dolandırılır.

Önem taşımayı bırak taşımıyor lar bile. Başıma gelen bir olay N11 den bir fan aldım ürün kargoya verildi ama 1 hafta dan fazla oldu hala yola çıkmadı. Kargoya gidip neden bu kadar süredir gelmedi diyince cevabı: " Ceza yememem için ürünü kargoya verilmiş gibi gösteriyorlar. Ama aslında ürün yok." Anladığım kadarıyla N11 gibi siteler de ürün olmadığı halde satışını yapıyorsa ceza yiyor. Adam.da ceza yememek için kargo da gibi gösteriyor. Kargonun bunu kabul etmemesi lazım. Böyle insan dolandırılır.
Bende bu yıl içerisinde trendyoldan dumbell satın almıştım. Dumbell'ı tam tamına 25 gün geçmesine rağmen teslim etmediler. Üstelik istanbuldan sipariş verdim ve satıcı da istanbulda bulunuyordu. Kargonun şubesini arıyorum açmıyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum 30 dakika bekliyorum evet bile demeden suratıma kapatıyorlar. Trendyolu 45.kez aramamın sonucunda paramı yaklaşık 1 hafta sonrasına iade ettiler.

Bende bu yıl içerisinde trendyoldan dumbell satın almıştım. Dumbell'ı tam tamına 25 gün geçmesine rağmen teslim etmediler. Üstelik istanbuldan sipariş verdim ve satıcı da istanbulda bulunuyordu. Kargonun şubesini arıyorum açmıyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum 30 dakika bekliyorum evet bile demeden suratıma kapatıyorlar. Trendyolu 45.kez aramamın sonucunda paramı yaklaşık 1 hafta sonrasına iade ettiler.

Size hediye para verdi mi Trendyol

Geri
Yukarı