Arch kuramadıktan sonra Debian tekrar kurmama rağmen GRUB'da Arch gözükmeye devam ediyor

Ahmsef

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet sorun yukarıdaki gibi. Arch kurulumunu düzgün yapamamıştım ve sonra Arch'tan sonra Debian kurdum fakat Arch Linux hala var. Nasıl silebilirim? Benzer sorunu mint'ten debian'a geçerken de yaşamıştım.

BIOS'da Debian ayri, Arch ayri girdide gozukuyorsa Arch girdisini BIOS'tan silebilirsiniz direkt. Eger Arch Linux EFI bolumunu silmeden unuttuysaniz onu algilamis da olabilir. Arch Linux'un tum verilerini diskten sildiginize eminseniz BIOS'tan silin eski girdiyi ve Debian olani uste alin.

BIOS'da Debian ayri, Arch ayri girdide gozukuyorsa Arch girdisini BIOS'tan silebilirsiniz direkt. Eger Arch Linux EFI bolumunu silmeden unuttuysaniz onu algilamis da olabilir. Arch Linux'un tum verilerini diskten sildiginize eminseniz BIOS'tan silin eski girdiyi ve Debian olani uste alin.

Verilerini nasıl silebilirim işte soru o zaten. Yoksa ben de biliyorum silmediğimi. :)

Verilerini nasıl silebilirim işte soru o zaten. Yoksa ben de biliyorum silmediğimi. :)

Debian a girerseniz EFI bölümünü bağlayıp Arch'ın dosyasını silebilirsiniz. Komutsuz yapmak siterseniz diskler uygulaması olacak, o yoksa yükleyebilirsiniz. GNOME diskler olarak ta geçiyor ismi.

Yeni konular

Geri
Yukarı