Arch Linux açılışta grub ekranından çıkmak

iloveichigo

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Ben bu işi beceremiyorum galiba. Grub'u kurdum fakat açılışta bu ekran geliyor:

16191096950854274672101465463427.jpg

Boot dediğimde hata veriyor:

1619109745510844192370732779712.jpg

Nasıl çözebilirim?
@Ali998 @Zurnadürüm

Son düzenleme:
Bir daha kur(GRUB'ı), Kurmak için şunları yap:
Live USB'den boot et ve şunları yaz:
sudo mount /dev/sdaX /mnt && sudo mount /dev/sdaX /mnt/boot && sudo chroot /mnt
Sonra şunları yaz:
grub-install --target=x86_64-efi --efi-directory=/boot --bootloader-id=GRUB && grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg && exit
Sonra şunları yaz:
sudo umount -a && reboot
USB'yi çıkar ekran kararınca.

Bir daha kur(GRUB'ı), Kurmak için şunları yap:
Live USB'den boot et ve şunları yaz:
sudo mount /dev/sdaX /mnt && sudo mount /dev/sdaX /mnt/boot && sudo chroot /mnt
Sonra şunları yaz:
grub-install --target=x86_64-efi --efi-directory=/boot --bootloader-id=GRUB && grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg && exit
Sonra şunları yaz:
sudo umount -a && reboot
USB'yi çıkar ekran kararınca.
Hocam bunun BIOS için olanını söyler misiniz?

Hocam bunun BIOS için olanını söyler misiniz?
Nasıl yani hocam? BIOS'dan Arch kurulum USB'sini en üste çıkaracaksınız boot edince dediğim komutları gireceksiniz. "X" dediğim yerler değişebilir, boot edince lsblk çıktısı atarsanız daha çok yardımcı olurum.

Nasıl yani hocam? BIOS'dan Arch kurulum USB'sini en üste çıkaracaksınız boot edince dediğim komutları gireceksiniz. "X" dediğim yerler değişebilir, boot edince lsblk çıktısı atarsanız daha çok yardımcı olurum.
Yok hocam biliyorum hallettim ben ama UEFI-CSM modunda kullanıyorum. O yüzden EFI yok.

Yok hocam biliyorum hallettim ben ama UEFI-CSM modunda kullanıyorum. O yüzden EFI yok.
Anladım, o zaman kendi mesajınızı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz. Hayırlı olsun. Bir dk yanlış mı anladım şimdi? Pardon yanlış anlamışım. O zaman BIOS bölümü yaptığınızı varsayarak /boot bölümüne bir şey mount etmeden düz grub-install /dev/sda çalıştıracaksınız. Onun dışında attığım komutları aynen girin. UEFI-CSM ile EFI bölümü kullanabilirsiniz bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı