Arch Linux için masaüstü ortamı önerisi

• Konuyu başlatan 388526
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 783
Selam, Arch Linux için önerdiğiniz masaüstü ortamları nelerdir? Şu an Pantheon'da bulunmaktayım.
Arch'ın desteklediği bilinen masaüstü ortamları: Desktop environment - ArchWiki

GNOME'ya da Hyprland deneyebilirsin.

Nasıl kullanılacaklarını bilsem direkt Hyprland geçerim. Çok zor geliyor. :/

Çok zor değil. Ben üşengeç biriyim buna rağmen 1 Yusuf ipek videosu yetti birçok şey için.

Olabilir, üstüne bir de macOS teması, üff. :D

10 Gigabyte RAM, 2 çekirdekli 1000M var hocam.

macOS teması için GNOME veya KDE bence daha iyi olur.

Çok zor değil. Ben üşengeç biriyim buna rağmen 1 Yusuf ipek videosu yetti birçok şey için.
Anladım hocam, boş bir vaktimde çözmeye çalışırım. :)
Cevap veren herkese çok teşekkürler, çok ama çok büyük ihtimalle cinnamon geçeceğim.
Mükemmel. Zaten halihazırda Yosemite, Big Sur ve Mojave temaları ve ikonları kurulu. Bakalım nasıl olacak: 3

Anladım hocam, boş bir vaktimde çözmeye çalışırım. :)
Cevap veren herkese çok teşekkürler, çok ama çok büyük ihtimalle cinnamon geçeceğim.

Mükemmel. Zaten halihazırda Yosemite, Big Sur ve Mojave temaları ve ikonları kurulu. Bakalım nasıl olacak: 3
Bir fotoğraf atarsın artık :D

GNOME kullanabilirsiniz.

Bash:
sudo pacman -S eog evince file-roller gnome-backgrounds gnome-characters gnome-color-manager tilix gnome-control-center gnome-disk-utility gnome-menus gnome-session gnome-settings-daemon gnome-shell gnome-shell-extensions gnome-text-editor gnome-tweaks gvfs gvfs-afc gvfs-mtp nautilus xdg-desktop-portal-gnome xdg-user-dirs xdg-utils

Bu şekilde sadece gerekli paketlerin olduğu GNOME masaüstü ortamını kurabilirsiniz.

Arch'tan sıkıldım, bir manyaklık yapıp Ubuntu budgie geçeceğim. Bakalım boşta kaç GB RAM kullanımı olacak, tahminim 900 MB falan.

Geri
Yukarı