Arch Linux kurulumundan sonra hangi masaüstü ortamı (veya pencere yöneticisi) kurulmalı?

Üzüntü

Hectopat
Makaleler
5
Arch Linux'u archinstall komutu ile kurdum. Sonra intel-ucode paketini kurdum ve şu anda kullanıma hazır. Fakat hangi masaüstü ortamını kuracağıma karar veremedim. Aslında bir yandan da pencere yöneticilerini denemek istiyorum fakat pencere yöneticileri hakkında hiçbir bilgim yok. Pencere yöneticilerini tavsiye eder misiniz?

Son düzenleme:
Şahsen 4 GB ve üstü RAM'iniz var ise KDE özelleştirme açısından mükemmel Şahsen ben ya Xfce veya KDE kuruyorum çoğunlukla, pencere yöneticileri hakkında pek bir bilgim yok. Fakat @runit'ın dediği gibi zamanında Openbox kullanmıştım ve beğenmiştim.
Linux konularına etiketlenmeye başlamak mutlu ediyor, insanların değer verdiğini bilmek... Çok güzel bir duygu :)

Son düzenleme:
Arch Linux'u archinstall komutu ile kurdum. Sonra intel-ucode paketini kurdum ve şu anda kullanıma hazır. Fakat hangi masaüstü ortamını kuracağıma karar veremedim. Aslında bir yandan da pencere yöneticilerini denemek istiyorum fakat pencere yöneticileri hakkında hiçbir bilgim yok. Pencere yöneticilerini tavsiye eder misiniz?
Pencere yöneticisi olarak daha önce OpenBox kullandım. Az çok işimi görmüştü. Onu önerebilirim. Masaüstü ortamı olarak gayet sevdiğim bir ortam olan KDE Plasma'ı öneririm. :) Özelleştirme vb. konularda gayet iyi iş çıkartmakta.

Dwm ve bspwm mükemmeldir.
Pencere yöneticisi olarak dwm ve bspwm önerebilirim.

Paralul hocam önermiş bile geç kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı