Arch Linux kurulduktan sonra sadece terminal açılıyor

Wi-Fi ile mi bağladınız yoksa Ethernet ile mi?
Wifi
Ethernet ile bağlamanız mümkünse interneti öyle bağlayın şimdilik. Ethernet ile bağlayamıyorsanız telefonunuz üzerinden USB tethering ile de bağlanabilirsiniz.
İkisi de olmuyor maalesef

Ethernet ile bağlamanız mümkünse interneti öyle bağlayın şimdilik. Ethernet ile bağlayamıyorsanız telefonunuz üzerinden USB tethering ile de bağlanabilirsiniz.
Ben sifirdan kuramazmiyim bunu kendim kurayim script olmadan. Ayrica mint de indirmiştim ne olur olmaz diye iso dosyasi var usb de

Wi-Fi

Aldığınız hataların nedeni internet olmadığı için paket sunucularına bağlanılaması. Bir şekilde internet sağlamanız lazım. Eğer vakit anlamında sıkıntınız yoksa direkt sıfırdan da kurabilirsiniz. Ama kurulumdan önce sudo pacman -Syy archinstall diyerek en güncel archinstall scriptini kurun.

Wi-Fi

Ben sifirdan kuramaz miyim bunu kendim kurayim script olmadan. Ayrica Mint de indirmiştim ne olur olmaz diye ISO dosyasi var USB de

Sıfırdan elle kurulum da yapabilirsiniz. Size kalmış tamamen. Ya da chroot atıp mevcut dağıtımı da kurtarabilirsiniz.

Aldığınız hataların nedeni internet olmadığı için paket sunucularına bağlanılaması. Bir şekilde internet sağlamanız lazım. Eğer vakit anlamında sıkıntınız yoksa direkt sıfırdan da kurabilirsiniz. Ama kurulumdan önce sudo pacman -Syy archinstall diyerek en güncel archinstall scriptini kurun.

Sıfırdan elle kurulum da yapabilirsiniz. Size kalmış tamamen. Ya da chroot atıp mevcut dağıtımı da kurtarabilirsiniz.
Resimdeki eror u verdi

Tamamen silip tekrar yuklemek icin ne yapmaliyim

Teşekkür ederim yardimin için.

Son düzenleme:
Kurmayi basardim ama uygulama felan yok sifremi girince giriş yapiyo ama diğer şekil birşey yapamiyorum terminali nasil acarim resmi birakiyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20240307_203337.jpg
    IMG_20240307_203337.jpg
    41,8 KB · Görüntüleme: 9
super+q yaparak terminali açabilirsin.
Ama kodlar işe yaramiyor yanliş mi yaziyorum acaba olmasi gereken kodlar neler

Ama kodlar işe yaramiyor yanliş mi yaziyorum acaba olmasi gereken kodlar neler
Yani arayuzu duzgun yuklemek icin

Şöyle bir yer buldum internete bağlamam lazim wifi üzerinden buradan nasil yaparim ben bakindim da bulamadim konsoldan da iwctl komutu waiting for İWD to start... Diye takili kaliyor

super+q yaparak terminali açabilirsin.
Yusuf ipek videosunda da ayni ekran var ama devamini cekmemiş kendim yapicam diyor videoda gostermiyor e bende nereden yapicagimi bilmiyorum bunuda yardim edersen kullanmaya baslayabilecem

Biriniz yardim edermisiniz ekran boyle kaldi bişi yapamiyorum hiçbir uygulama yok internete de bağlanamiyorum elimi nereye atsam hep bir eror yada command not found diyor

Dosya Ekleri

• IMG_20240307_205946.jpg
    IMG_20240307_205946.jpg
    467,4 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Ama kodlar işe yaramiyor yanlış mi yaziyorum acaba olmasi gereken kodlar neler

Yani arayuzu duzgun yuklemek icin

Şöyle bir yer buldum internete bağlamam lazim Wi-Fi üzerinden buradan nasıl yaparim ben bakindim da bulamadim konsoldan da iwctl komutu waiting for İWD to start... Diye takili kalıyor

Yusuf ipek videosunda da ayni ekran var ama devamini cekmemiş kendim yapacağım diyor videoda gostermiyor e bende nereden yapacağımı bilmiyorum bunu da yardim edersen kullanmaya baslayabileceğim

Biriniz yardim eder misiniz ekran boyle kaldi bir şey yapamiyorum hiçbir uygulama yok internete de bağlanamiyorum elimi nereye atsam hep bir error ya da command not found diyor

Advanced network Configuration kısmına bir bakın.

Onun haricinde systemctl status iwd'nin çıktısını bir atın.

Geri
Yukarı