Arch Linux'ta mikrofon çalışmıyor

Huso112

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar.
Bugün Arch Linux'ta takılırken ses kaydediciyi açtım ama ses yoktu. Sıkıntı yok dedim ve önceki açtığım konunun çözümlerini uyguladım ama değişen hiçbir şey olmamıştı.
Sonradan fark ettim ki;

O eklenen seçenekler geçici, yeniden başlatınca sıfırlanacak onlar. Zaten default. Pa dosyasına girdi aygıtı eklenmemiş görünüyor. Bunun yerine aşağıdaki komutla, model = laptop-amic modül değişkeni eklemeyi dene, sonra sistemini yeniden başlatırsın.
/bin/bash -c "echo 'options snd-hda-intel model=laptop-amic' | sudo tee /etc/modprobe.d/laptop-amic.conf"

Bu işe yaramazsa, aşağıdaki komutu deneyip sistemi yeniden başlatırsın.

/bin/bash -c "echo 'options snd-hda-intel model=laptop-dmic' | sudo tee /etc/modprobe.d/laptop-amic.conf"

Biz burada Modprobe'ın Config dosyalarını düzenliyorum. Dedim o zaman sıkıntı Modeprobe'da.

Bu hortlayan baş belasını nasıl çözerim?
Merhabalar.
Bugün Arch Linux'ta takılırken ses kaydediciyi açtım ama ses yoktu. Sıkıntı yok dedim ve önceki açtığım konunun çözümlerini uyguladım ama değişen hiçbir şey olmamıştı.
Sonradan fark ettim ki;

Biz burada Modprobe'ın Config dosyalarını düzenliyorum. Dedim o zaman sıkıntı Modeprobe'da.

Bu hortlayan baş belasını nasıl çözerim?
Biraz sinir edici gelebilir ama yine kendi kendine düzeldi. Konu biraz açık kalsa olur mu? Çünkü sistem ses konusunda çok kararsız da :)

Dosya Ekleri

• ses-hata.txt
    443,6 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı