Arch Linux'ta sistem aşırı ısınıyor

İşlemci kullanımına göre sıralar mısın? Kullanan işlemleri görelim. Bir de resources kısmını da at. Görüp değerlendirelim.
Screenshot from 2024-04-29 00-46-28.png

Screenshot from 2024-04-29 00-46-47.png

Firefox niye o kadar disk okumuş ya. Bi şey mi indirdin? 30% işlemci kullanımı da sadece tarayıcı açıkken çok fazla. XFCE kurup ona geçip bi daha sıcaklıkları kontrol et bakalım. Belki GNOME shell'den kaynaklanıyordur. Animasyonlar vs vs işlemciye yük bindiriyordur.

sudo pacman -S xfce4 xfce4-goodies komutuyla yüklersin.

Firefox niye o kadar disk okumuş ya. Bir şey mi indirdin? 30% işlemci kullanımı da sadece tarayıcı açıkken çok fazla. Xfce kurup ona geçip bir daha sıcaklıkları kontrol et bakalım. Belki GNOME Shell'den kaynaklanıyordur. Animasyonlar vs. İşlemciye yük bindiriyordur.

sudo pacman -S xfce4 xfce4-goodies komutuyla yüklersin.

Sadece 2 3 sekme açık. GNOME kaynaklık olduğunu düşünmüyorum. Lxqt kurmuştum orada da aynı durum söz konusu.

Sadece 2 3 sekme açık. GNOME kaynaklık olduğunu düşünmüyorum. Lxqt kurmuştum orada da aynı durum söz konusu.
Kıyas için dualboot mevcutken ikisinde de kaynak kullanımını, işlemci frekanslarını ve güç tüketimlerini ve sıcaklıkları görsek iyi olabilir. Bu şekilde yorumlamak zor, sırf performans odaklı bir config bile etkileyebilir.

Geri
Yukarı