Arch tabanlı olup NVIDIA sürücülerini otomatik kuran dağıtım önerisi

F4T1H

Hectopat
Yer
uşak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650, i5 9400f, 2x8gb ram (amd ekran kartları çöp)
Meslek
mezun :(
Merhaba, bu NVIDIA Driver'larını bir türlü kuramıyorum (bana şunu şunu yaz bunu yap demeyin, o şu anlık son çare) bana Pop!_OS gibi uğraştırmadan direkt sürücüleri kuran bir Arch dağıtımı gerekli.

Merhaba, bu NVIDIA Driver'larını bir türlü kuramıyorum (bana şunu şunu yaz bunu yap demeyin, o şu anlık son çare) bana Pop!_OS gibi uğraştırmadan direkt sürücüleri kuran bir Arch dağıtımı gerekli.

Eğer ekran kartınız güncelse archinstall ve arcolinux kurulumda kuruyor NVIDIA sürücülerini.

Kullandiginiz ekran kartini her seferinde hayal etmem gerekiyor.

Ekran kartiniz eskiyse kurmayabilir.

NVIDIA GTX 1650.

Ekran karti suruculerinizi kurar, ancak elle kurmaniz yine de daha iyi olur.

sudo pacman -S nvidia-dkms nvidia-settings nvidia-utils opencl-nvidia primus_vk python-pycuda lib32-libvdpau lib32-nvidia-utils lib32-opencl-nvidia lib32-primus_vk python-glfw vkd3d lib32-vkd3d

Tek komut.

sudo pacman -S nvidia-dkms nvidia-settings nvidia-utils opencl-nvidia primus_vk python-pycuda lib32-libvdpau lib32-nvidia-utils lib32-opencl-nvidia lib32-primus_vk python-glfw vkd3d lib32-vkd3d

Tek komut.
Optimus kullanılacaksa bir de sonuna bbswitch-dkms eklemeniz çok güzel olur.

Tek komut.
Pycuda gereksizmiş bu arada sanırım. CUDA yazınca ben atladım direkt pakete. CUDA geliştirme paketi olabilir kendisi.

Hocam bana direkt kuran bir şey bulamaz mısınız ekran donup duruyor bir türlü, hiçbir şey yapamıyorum şimdi.

Arch bilgim sıfır hocam, hiçbir şey anlamadım. Ben Debian kullanıyordum.

Hem "pacman: Komut bulunamadı" diyor bu şimdi de.

Screenshot_20230622_131410.png

Geri
Yukarı