Arctic 420MM sıvı soğutma ile uyumlu kasa önerisi

• Konuyu başlatan Rus
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B

Rus

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Kendime bir sistem topladım çoğu parçamı topladım son olarak da indirimli olduğu için ARCTİC 420MM bir sıvı soğutucu aldım. Bu sıvı soğutucuya uygun kasa bulmakta zorlanıyorum. 2 tane kasa buldum altta marka ve modellerini yazacağım. Aklıma takılan soru şu bu sıvı soğutucu 420 mm diye adlandırılmış ve fan uzunlukları bu şekilde keza kasaları incelediğimde de 420mm desteklediğini yazıyor. Sıvı soğutucunun sitesine baktığımda radyatör uzunluğunun 458mm olduğu yazıyor. Kafam çok karıştı radyatör uzunluğu ile sıvı soğutma uzunluğu farkı kasa bulmamı zorlaştırır mı?

1. Kasa:
THERMALTAKE Ceres 500 TG
2. Kasa:
SHARKOON ELITE SHARK CA300H

(Ek olarak diğer bileşenlerim).
i9 13900K
GALAX 4090 OC
ASUS ROG STRİX Z790-H
SAMSUNG 980 PRO 1 TB
KİNGSTON FURY 32 GB (16x2) 6000 mHz
FSP HYDRO 1200W

CA300H, 420mm sıvı soğutma konusunda biraz sıkıntılı bir kasa. Bence o kasayı 420mm sıvı soğutma için tercih etmemelisin.

Şu kasaya bakabilirsin.

2. el olur dersen şu var.
Cevabınız için çok teşekkür ederim gerçekten konuda bilgi sahibi değilim ve aydınlandım. 2. el tercih etmek istemiyorum. İlk attığınız kasaya bütçem uygun zaten en fazla 5.500 TL bütçe ayırabilirim. Siz G500A kasasını tavsiye eder misiniz satın almalı mıyım? Son olarak bu 420mm bir sıvı soğutucu 458mm bir radyatöre sahip, acaba herhangi bir problem olur mu?

Cevabınız için çok teşekkür ederim gerçekten konuda bilgi sahibi değilim ve aydınlandım. 2. el tercih etmek istemiyorum. İlk attığınız kasaya bütçem uygun zaten en fazla 5.500 TL bütçe ayırabilirim. Siz G500A kasasını tavsiye eder misiniz satın almalı mıyım? Son olarak bu 420mm bir sıvı soğutucu 458mm bir radyatöre sahip, acaba herhangi bir problem olur mu?
G500A ile Arctic 420 kullanan birisini buldum, bakabilirsin.

G500A ile Arctic 420 kullanan birisini buldum, bakabilirsin.
Yardımınız için size minnettarım, çok teşekkür ederim. Kasa içerisinde 4090 oldukça geniş duruyor, sıvı soğutma ekran kartını boğmamış ayrıca radyatör kalınlığı herhangi bir problem yaratmamış. En iyi seçenek sıvı soğutucu ve kasayı birlikte görüp almaktı ve çok şık duruyor. Çözümünüz için tekrar teşekkür ederim.

İyi formlar...

Yardımınız için size minnettarım, çok teşekkür ederim. Kasa içerisinde 4090 oldukça geniş duruyor, sıvı soğutma ekran kartını boğmamış ayrıca radyatör kalınlığı herhangi bir problem yaratmamış. En iyi seçenek sıvı soğutucu ve kasayı birlikte görüp almaktı ve çok şık duruyor. Çözümünüz için tekrar teşekkür ederim.

İyi forumlar...
Rica ederim, hayırlı olsun, iyi geceler.

Merhaba, sitedeki arkadaş sogutucuyu olması gerektiği gibi monte edemediğini yazmış, ne yaptıniz Artic 420mm için uyumlu kasa bulabildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı