Arctic Freezer 33 eSports Edition İşlemci Soğutucu Nasıldır?

SvenNoderT

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ryzen 5 1500X kullanıyorum. Sizce bu soğutucu alınır mı? Sitesinde maksimum soğutma kapasitesi 320W olarak belirtilmiş fakat en fazla 210W TDP'ye sahip işlemcilerle kullanılması öneriliyor, ayrıyetten işlemciye direk temas eden 4 adet bakır ısı borusuna sahip. Anakartım Asus Prime B350M-K, Ryzen 5 1500X işlemcimi bu soğutucu ile ne kadar hız aşırtabilirim tahmini olarak?

Aynı ürün bende var kendi termal macunu ile kullanıyorum soğutması gayet yeterli.

Son düzenleme:
Soğutma blokları aynı biliyorum ben ikisininde tek fark dediğiniz gibi fan sayısı ve fanların motorları. Paranız hangisine yetiyorsa alın ikiside üzmez.

Son düzenleme:
Soğutma blokları aynı biliyorum ben ikisininde tek fark dediğiniz gibi fan sayısı ve fanların motorları.
Evet, ikisinin de soğutma bloklarının boyutları aynı ve 49 adet yaprak bulunuyor. Sanırım Arctic Freezer 33, Ryzen 5 1500X işlemicimi 4.0 GHz'te çalıştırmak için yeterlidir.

Son düzenleme:
Size kalmış ama o hızda fazla voltaj ister büyük ihtimal. Soğutması yetmeye bilir. Daha çok sessiz ve performanslı diyebilirim, abartmadığın sürece overclock yapabilirsin. Şahsen ben 3.85 civarı kullanıyorum gayet yeterli geliyor. İşlemci modelim: Ryzen 5 1600

Yükte 62 civarı boşta oda sıcaklığı oluyor genelde, 25 derece civarı. Oyunlarda genel olarak 45-52 derece arası görüyorum. Elimde olsa size kanlı canlı ekran görüntüsü almak isterdim fakat anakartım bozuldu.

Yükte 62 civarı boşta oda sıcaklığı oluyor genelde, 25 derece civarı. Oyunlarda genel olarak 45-52 derece arası görüyorum. Elimde olsa size kanlı canlı ekran görüntüsü almak isterdim fakat anakartım bozuldu.
Çok geçmiş olsun. Verdiğiniz değerler yeterli, canlı test atmanıza gerek yok. Çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı