Arctic Freezer 34 Duo vs Noctua NH-U12A

Eşit koşullara bakmak gerek iki soğutmanın da fan hızı %100 yapılırsa oran pek değişmez.

Sıvı soğutma fanları Full hızda olsa da Noctua NH-D15 chromax ve endüstriyel 3000RPM fanlarını taktığımda geçecek sıvı soğutmalar sadece costum sıvı soğutma olur :D.
Tabi eşit koşullarda sıvı soğutma alır ama sesde yükseliyor.

Sıvı soğutma fanları Full hızda olsa da Noctua NH-D15 chromax ve endüstriyel 3000RPM fanlarını taktığımda geçecek sıvı soğutmalar sadece costum sıvı soğutma olur :D.
O fanları sıvı soğutma takarsanız? Olayı değiştirmenin anlamı yok aynı şartlar altında sıvı soğutmalar daha iyi performans veriyor bu kadar basit.

O fanları sıvı soğutma takarsanız? Olayı değiştirmenin anlamı yok aynı şartlar altında sıvı soğutmalar daha iyi performans veriyor bu kadar basit.

Uzun ömürlü değil pompaları 70000 saat ömür verilmiş ama doğru kullanımda normalde kasanın üst bölgesine takmak doğru çözüm ancak bu çoğu kasada mevcut değil mesela 465X'de uzun RAM modülü taktığında çarpıyor benim RAM'ler gibi veya dominatör serisi gibi öne borular aşağıya gelecek şekilde taksanda hışırtı sesi geliyor her 60 dereceyi geçtğinde. Vallahi hava soğutmanında antajlarıda var kötü yanlarıda var. İkisi de sıkıntı ben her şeyi bir arada istediğim için bulmak zor oluyor :D.
Şahsen sıvı soğutmalar ışıklı oldukları için çoğu marka güzel gözüküyor belli bir zaman kadar performansları hava soğutmalara göre iyi fakat hava soğutma kadar heybetli ve derli toplu durmuyor.

Ona göre sıvı soğutmadan ve hava soğutmadan daha iyi olan costum sıvı soğutma var ama oda maaliyeti yüksek ve kurulumu işkence her şey sıkıntı ama dediğim gibi sessiz, performanslı, uzun ömürlü denilince akla hava soğutma geliyor.

Son düzenleme:
i9 9900K işlemcim de sıvı soğutmam vardı. Fakat forumda birkaç arkadaşın sıvı soğutma hortumum patladı şeklinde konu açması üzerine Arctic Freezer 34E-Sports Duo modelini aldım. CoD Warzone'de 2-3 saatlik oynama sonunda bile 55-56 dereceler de tutabiliyor. Bu da 9900K gibi bir işlemci için gayet serin denebilir. Fakat burada kullandığınız macun ve kasa da önemlidir. Macun olarak Arctic Silver 5 ve kasa olarak da Cooler Master H500P Mesh kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı